Nowy numer 8/2021 Archiwum

Bezcenny dar od radomskich myśliwych

Po raz trzeci zajęli pierwsze miejsce w Polsce na 49 zarządów okręgowych. Oddali ponad 38 litrów krwi.

Myśliwi okręgu radomskiego Polskiego Związku Łowieckiego w 2020 roku po raz trzeci uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Darz Bór - Dasz Krew. - Celem tej akcji jest podzielenie się tym, co najcenniejsze - krwią, życiodajnym płynem, którego nie da się w żaden sposób sztucznie wytworzyć - mówi Hubert Ogar, koordynator akcji Darz BÓR - Dasz KREW z Zarządu Okręgowego PZŁ w Radomiu

Wspólne porozumienie Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego i Narodowego Centrum Krwi w Warszawie zapoczątkowało taką formę pomocy osobom potrzebującym.

 - Nie trzeba było czekać ani zachęcać do wzięcia udziału w tym społecznym wydarzeniu szczególnie myśliwych zrzeszonych w Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Radomiu. Indywidualnie czy też wspólnie zgłaszali się do Regionalnego Centrum Krwi i Krwiodawstwa w Radomiu i po przejściu procedury oraz podania hasła „Darz Bór - Dasz Krew” oddawali krew, osocze czy też płytki krwi - zapewnia H. Ogar.

 W 2020 roku radomscy myśliwi zajęli po raz trzeci pierwsze miejsce w Polsce na 49 zarządów okręgowych. 87 dawców oddało ponad 38 litrów krwi. Była to prawie jedna trzecia łącznej ilości oddanej krwi w całej akcji w 2020 roku.

 - Zajmowane zaszczytne pierwsze miejsca na całą Polskę, rok po roku przez trzy lata, nie były najważniejszym celem, który przyświecał uczestnikom akcji. Najważniejsza była pomoc - dar serca w postaci krwi, którym radomscy myśliwi mogli się podzielić i nadal się dzielą w kolejnej akcji, która już się rozpoczęła wraz z nowym rokiem - podkreśla koordynator akcji.

Jedna z gryp myśliwych oddających krew. Z lewej Hubert Ogar.	   Jedna z gryp myśliwych oddających krew. Z lewej Hubert Ogar.
Hubert Ogar
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama