Nowy numer 8/2021 Archiwum

Koncentratory tlenu dla Caritas od myśliwych

To akcja, która powstała z inicjatywy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Radomiu.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną, po rozmowach z wieloma myśliwymi, Zarząd Okręgowy PZŁ w Radomiu podjął decyzję o włączeniu się w akcję pomocy chorym i potrzebującym. W tym celu Zarząd zwrócił się do Caritas Diecezji Radomskiej z prośbą o umożliwienie zbiórki środków finansowych przez brać myśliwską na zakup koncentratorów tlenu na potrzeby Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Radomskiej.

- W grudniu ubiegłego roku podpisaliśmy porozumienie o współpracy na zakup koncentratorów tlenu. Akcja odbywa się pod hasłem „Tlen od Myśliwych”. Dziś możemy się pochwalić zakupem pierwszych czterech urządzeń. Są one niezwykle przydatne dla osób, które w wyniku choroby COVID-19 mają trudności oddechowe. Dzięki temu urządzeniu pacjent może przebywać w domu. Koncentratory tlenu czekają na potrzebujących w naszej wypożyczalni - mówi ks. kan. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas.

Do wypożyczalni Caritas trafiły cztery koncentratory tlenu od myśliwych. Z myśliwymi  ks. Robert Kowalski.   Do wypożyczalni Caritas trafiły cztery koncentratory tlenu od myśliwych. Z myśliwymi ks. Robert Kowalski.
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

W naszej diecezji jest 5 wypożyczalni sprzętu medycznego.

- Przeszedłem COVID-19 i wtedy przyszła mi taka myśl, żeby w jakiś sposób wesprzeć tych, którzy potrzebują tego tlenu i niekoniecznie muszą leżeć w szpitalach i być pozbawieni kontaktu z rodziną. Podjęliśmy specjalną uchwałę, że będziemy prowadzili zbiórkę na koncentratory tlenu. Zebraliśmy pieniądze na 4 koncentratory, ale zbiórka trwa nadal - zapewnia Andrzej Szczypiór, łowczy okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Radomiu.

Koszt jednego urządzenia to ok. 4200 zł.

Urządzenia myśliwi oznaczyli swoimi naklejkami.   Urządzenia myśliwi oznaczyli swoimi naklejkami.
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama