Nowy numer 8/2021 Archiwum

Rycerze Kolumba znów wyślą maszyny do szycia do Afryki

"Łuczniki dla Afryki" to jedna z pierwszych akcji, jaką zorganizowali Rycerze Kolumba działający przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu.

Akcja polega ona na zbiórce używanych maszyn do szycia. Część z nich rycerze naprawili i przekazali do Zambii, gdzie na misjach pracowali dwaj księża pochodzący z diecezji radomskiej: Marceli Prawica i Grzegorz Zbroszczyk. Teraz przygotowują kolejne maszyny do wysyłki.

- Organizując akcję, wyszliśmy z założenia, że maszyny do szycia "Łucznik" z Radomia były podstawowym produktem, a obecnie nie każdy z nich korzysta. W Afryce mogą dać szansę na przeżycie całej rodziny i zapewnić jej utrzymanie - mówi Rycerz Kolumba Krzysztof Orzechowski.

Do tej pory Rycerze Kolumba zebrali ok. 500 maszyn do szycia. - Do pierwszej wysyłki wybraliśmy 200 najlepszych, nieuszkodzonych maszyn. Ich serwisowanie było proste. Trzeba było wymienić plastikowe elementy, które kruszeją, i naoliwić sprzęt. Teraz przygotowujemy się do kolejnej wysyłki. Mamy kilka propozycji, gdzie mogą trafić zebrane przez nas maszyny. Będziemy szukać pomocy w zorganizowaniu i w sfinansowaniu transportu - mówi ks. Wiesław Lenartowicz, kapelan Rycerzy Kolumba i proboszcz radomskiej parafii MB Częstochowskiej.

Rycerze Kolumba wciąż zbierają maszyny do szycia i zachęcają do włączenia się w akcję. Każdy, kto ma zbędną maszynę do szycia, może ją przynieść na ul. Wernera 57, do parafii MB Częstochowskiej w Radomiu, albo do Rycerzy Kolumba w swojej parafii.


Więcej w wydaniu papierowym "Gościa Radomskiego AVE" nr 4 na 31 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama