Nowy numer 8/2021 Archiwum

Medal dla arcybiskupa

Spotkanie przedstawicieli radomskiego UTH z abp. Wacławem Depo, metropolitą częstochowskim.

W siedzibie arcybiskupa częstochowskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego z abp. Wacławem Depo. Uczelnię reprezentowali: prof. Sławomir Bukowski, rektor UTH, Sławomir Baćkowski, przewodniczący Rady Uczelni, Andrzej Kwiecień, społeczny doradca rektora. Podczas spotkania obecny był także ks. Grzegorz Zieliński, adiunkt w UTH, członek Rady Uczelni i sędzia sądu kościelnego.

Rektor wręczył abp. Depo Medal 70-lecia Uniwersytetu, przyznawany osobom szczególnie zasłużonym dla uczelni. Obie strony spotkania - akademicka i kościelna - zadeklarowały, że gotowe są rozwijać i pogłębiać współpracę na rzecz Radomia i regionu. Jak podkreślił abp Depo, silny uniwersytet to silne miasto i prężny, dynamiczny region.

W najbliższym czasie arcybiskup wygłosi dla społeczności akademickiej wykład: "Nauka społeczna Kościoła a gospodarka". Arcybiskup Depo w naszej diecezji swą posługę kapłańską pełnił m.in. w Stromcu, Skarżysku-Kamiennej, w duszpasterstwie akademickim w Wyższej Szkole Inżynierskiej (poprzedniczce UTH). Przez wiele lat był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama