Nowy numer 15/2021 Archiwum

Program pogrzebu śp. ks. prał. Edwarda Poniewierskiego

Uroczystości odbędą się w piątek 5 lutego i w sobotę 6 lutego.

Jak informowaliśmy,  w wieku 68 lat i w 43. roku kapłaństwa zmarł Kanclerz Kurii Biskupiej w Radomiu.

Uroczystości żałobne i pogrzebowe zostały zaplanowane w trzech etapach. Odbędą się w radomskiej katedrze pw. Opieki NMP.

W piątek, 5 lutego, o godz. 19.30 sprawowana będzie Msza św. dla parafii katedralnej.

Również w piątek, o godz. 21, Mszę św. będą sprawowali kapłani z diecezji.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 6 lutego. Msza św. sprawowana będzie o godz. 9.30. Po Eucharystii kapłan zostanie pochowany na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Limanowskiego w Radomiu.

Jak informuje kuria biskupia, ze względu na obostrzenia sanitarne, związane z pandemią koronawirusa, w sobotę Mszę św. pogrzebową będą mogli koncelebrować tylko kapłani z rocznika święceń ks. Prałata oraz przedstawiciele kurii i Wyższego Seminarium Duchownego. "Zachęcamy do łączności w modlitwie poprzez sprawowanie Mszy św. w swoich parafiach. Kapłanów bliżej związanych z ks. Kanclerzem, pragnących go pożegnać, prosimy o przybycie w piątek na godzinę 21. Transmisję uroczystości pogrzebowych w sobotę przeprowadzi TV Dami oraz Radio Plus Radom" - napisano w komunikacie.

Ks. Poniewierski przy drzwiach radomskiej katedry. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!   Ks. Poniewierski przy drzwiach radomskiej katedry. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama