Nowy numer 8/2021 Archiwum

Wielkopostne konferencje z radomskiego seminarium

Co tydzień, od I Niedzieli Wielkiego Postu do Wielkanocy, będą publikowane filmy z rozważaniami czytań mszalnych.

Będą dostępne na stronie Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu (seminarium.radom.pl) oraz na Portalu Diecezji Radomskiej (diecezja.radom.pl).

- To nie jest nowa inicjatywa, a raczej powrót do tego, co już robiło seminarium w poprzednich latach. Tym razem do przygotowania takich rozważań nakłoniła nas sytuacja pandemii, gdy wiele osób pozostaje w domach z obawy przed zarażeniem, a chcieliby jak najlepiej przeżyć Wielki Post, Triduum Paschalne i przygotować się do Uroczystości Wielkanocy - mówi ks. Sławomir Czajka, biblista i wychowawca z seminarium, a zarazem koordynator przedsięwzięcia.

Tegoroczne rozważania obejmą nie tylko niedziele, ale też dni Triduum Paschalnego, poczynając od Wielkiego Czwartku. - Podstawą rozważań będą czytania mszalne na określone dni. Oprócz niedziel, to, co przynosi nam liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty. Konferencje wygłoszą nie tylko księża, członkowie zarządu seminarium, ale także biskupi: Marek Solarczyk i Piotr Turzyński. Pierwszą konferencję, w I Niedzielę Wielkiego Postu wygłosi ks. Jacek Mizak, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu - informuje ks. Czajka. Za stronę techniczną odpowiadają alumni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama