20 alumnów uczyniło kolejny krok w drodze do święceń kapłańskich. Był to także dzień 6. rocznicy sakry bp. Piotra Turzyńskiego.
Do grona lektorów zostali łączeni alumni III roku, a do grona akolitów alumni IV roku. Na każdym z nich studia i formację do kapłaństwa odbywa po 10 kleryków.
Liturgii w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przewodniczył bp Piotr Turzyński. W homilii nawiązał do czytanego fragmentu z Księgi Wyjścia, opowiadającego o próbie, jakiej Pan Bóg poddał Abrahama, prosząc go o ofiarę z jedynego umiłowanego syna Izaaka. - Dlaczego Pan Bóg poddaje człowieka próbie, przecież go zna? - pytał bp Piotr i szukając odpowiedzi, nawiązał do nauczania św. Augustyna: - W próbie to człowiek może poznać samego siebie i przybliżyć się do Pana Boga. Bp Piotr mówił także o ofierze. - To słowo dziś niemodne. Ale czy można sobie wyobrazić życie bez ofiary? By zdobyć wykształcenie, by zdobyć wychowanie, by być dobrym małżonkiem, księdzem trzeba ofiary - mówił biskup Piotr.
Homilia bp. Piotra Turzyńskiego:
Dzień posług wypadł w 6. rocznicę święceń biskupich sufragana radomskiego. Stąd na koniec liturgii, dziękując za otrzymane posługi, al. Bartosz Fijałkowski, dziekan IV roku, w imieniu promowanych powiedział: - Dziękując za udzielone posługi akolitatu i lektoratu, wyrażamy naszą wdzięczność ks. biskupowi Piotrowi Turzyńskiemu, mieszkańcowi naszego domu, który przeżywa dziś kolejną rocznicę sakry biskupiej. Czcigodny ojcze, dziękujemy za to, że jesteś z nami każdego dnia, za twą postawę pasterską, świadectwo wiary i powołania. Niech doby Bóg umacnia Cię każdego dnia w trudzie biskupiej posługi, a umiłowana Matka niech cię okryje swym płaszczem Matczynej miłości.
Posługa lektoratu polega na uroczystym wykonywaniu czytań z Pisma Świętego podczas liturgii, z wyjątkiem Ewangelii. Lektorzy mogą również błogosławić pokarmy w Wielka Sobotę. Tę posługę otrzymali następujący alumni:
Piotr Auguścik z parafii św. Aleksego w Przedborzu,
Dawid Bukalski z parafii Miłosierdzia Bożego w Goździe,
Marcin Dębowski z parafii Wniebowzięcia NMP w Sławnie,
Michał Gawęda z parafii św. Wojciecha w Kraśnicy,
Mateusz Katanowski z parafii Przemienienia Pańskiego w Odrowążku,
Jan Paweł Klimek z parafii św. Łukasza Ewangelisty w Drzewicy,
Michał Krzysztof Łuszczyna z parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej,
Jakub Szczepańczyk z parafii św. Floriana i NMP w Wąchocku,
Adrian Tomalski z parafii Zwiastowania NMP w Jastrzębi,
Filip Dawid Wincewicz z parafii św. Trójcy w Białobrzegach.
Promowani lektorzy z bp. Piotrem Turzyńskim i zarządem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.Posługa akolitatu pozwala na udzielanie Komunii Świętej wiernym podczas Eucharystii, zanoszenie jej do chorych, a w razie konieczności udzielanie jej dla umierającej osoby w formie Wiatyku. Posługę akolitatu otrzymali:
Konrad Dębicki z parafii św. Pawła Apostoła w Radomiu,
Bartosz Fijałkowski z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach,
Piotr Dawid Hernik z parafii św. Andrzeja Boboli w Słupicy,
Bartosz Dawid Janik z parafii św. Łukasza w Radomiu,
Gracjan Mieszko Kolendowski z parafii św. Trójcy w Starachowicach,
Patryk Korcz z parafii św. Wawrzyńca w Głowaczowie,
Kamil Paweł Krawczyk z parafii św. Mikołaja w Jankowicach,
Michał Starnawski z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu,
Tomasz Walasik z parafii św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu,
Krzysztof Zając z parafii Miłosierdzia Bożego w Lipowym Polu.
Promowani akolici z bp. Piotrem Turzyńskim i zarządem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.