Nowy numer 15/2021 Archiwum

Już niedługo: Misja Alaska

Ks. Michał Ulaski przygotowuje się do wyjazdu na misje, inne niż afrykańskie.

Święcenia kapłańskie przyjął w 2018 roku w radomskiej katedrze. Pochodzi z radomskiej parafii pw. św. Wacława na Starym Mieście. Zgłosił się do wyjazdu na Alaskę. Obecnie odbywa formację w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. - W moim życiu kleryckim czy kapłańskim przewijali się misjonarze. Opowiadali o swojej pracy, o ludziach, którzy czekają na głoszenie Chrystusa. Kiedy byłem na IV roku studiów w seminarium przyjechał do nas biskup z Alaski, który opowiadał, zachęcał i zapraszał do pracy w swojej diecezji. W tym roku rozpocząłem formację w Centrum Formacji Misyjnej, po zakończeniu której wyjadę na Alaskę, do ludzi którzy czasem półtora miesiąca czekają na Eucharystię. Zawsze, gdy spotykam się z ludźmi, proszę o modlitwę: za mnie, za misje. Pamiętajmy również o klerykach, którzy przebywają w krajach misyjnych - mówi ks. Ulaski.

Przyszły misjonarz, z okazji Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, prosi o modlitwę za siebie, i nie tylko.

Bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, w komunikacie na Niedzielę „Ad Gentes” (II Niedzielę Wielkiego Postu) napisał: „W tym roku modlitwie, postom i ofiarom w intencji misjonarzy towarzyszy hasło »Żyjmy Eucharystią«. Odnawiamy w sobie świadomość, że Eucharystia prowadzi nas do świata. Posilając się nią idziemy do innych, by dzielić się Bożą radością i nadzieją. Ogarniamy serdeczną modlitwą 1883 misjonarki i misjonarzy w dalekiej Azji i Oceanii, Afryce i na Madagaskarze oraz Ameryce Łacińskiej. Dziękując Bogu za ich trud i oddanie sprawie Ewangelii, prośmy, by strzegł ich od niebezpieczeństw, wspomagał w trudnościach i błogosławił ich pracy. Módlmy się, by czerpali siłę z Eucharystii do codziennych zmagań, posługi słowa i dawania świadectwa miłości.”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama