Nowy numer 09/2024 Archiwum

W Wielkiej Woli - Paradyżu napadnięto i pobito proboszcza

Wczoraj w godzinach wieczornych został napadnięty i ciężko pobity ks. prał. Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli - Paradyżu (pow. opoczyński).

Jak informuje Radio Plus Radom, według wstępnych nieoficjalnych informacji duchowny zamykając bramę na plebanię przy ulicy Koneckiej 6 został zaatakowany przez nieznanego sprawcę. Z poważnym urazem głowy w stanie ciężkim został najpierw przewieziony na Specjalistyczny Oddział Ratunkowy do szpitala w Opocznie, a następnie do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Zdaniem lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wyjaśnieniem sprawy zajmują się śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Kapłan ma 69 lat, od 29 lat jest proboszczem parafii  Przemienienia Pańskiego w Paradyżu oraz kustoszem sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela. Jest także dziekanem dekanatu żarnowskiego.

Dziś o godz. 18 bp Marek Solarczyk będzie sprawował Mszę św. w kościele sanktuaryjnym w Wielkie j Woli - Paradyżu w intencji proboszcza. Włączmy się w modlitwę w intencji kapłana.

AKTUALIZACJA:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy