Dwa razy w miesiącu spotykają się w kościele św. Wacława. W czwartki - na Mszy świętej połączonej z konferencją, a w piątki - na nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
Inicjatorami spotkań dla pań są Basia Kobylarczyk, Ewelina Górska i ks. Krzysztof Bochniak, wikariusz w parafii pw. św. Wacława na os. Stare Miasto.
Nazwa inicjatywy "Boże kobiety" zrodziła się spontanicznie. - Chciałyśmy, żeby to było Boże dzieło, by uczestniczyły w nim panie, które w życiu kierują się wartościami, chcą się zbliżać do Pana Boga i kształtować na wzór Maryi - najpiękniejszej z kobiet. W każdej z nas jest piękno. Spotykamy się, żeby się tym pięknem dzielić, motywować się i inspirować. Wspólnie możemy dużo więcej - mówi Basia. - Takie spotkania są nam potrzebne. Nawzajem możemy się wspierać i wzrastać na wzór Maryi - dodaje Ewelina.
W pierwszy piątek miesiąca od godz. 19 do 5 rano trwa adoracja wynagradzająca Sercom Pana Jezusa i Maryi. Najbliższa już jutro, 5 marca. Panie zapisują się na konkretną godzinę, tak by zawsze któraś z nich się modliła w świątyni. W ostatni czwartek miesiąca o godz. 19 spotykają się na Mszy św. Po Eucharystii jest konferencja dotycząca roli kobiet w Kościele i społeczeństwie, którą wygłaszają zaproszeni księża.
W spotkaniach modlitewnych uczestniczą panie nie tylko z Radomia, ale też okolicznych miejscowości. Ze względu na pandemię kontaktują się przede wszystkim przez Messengera.
- W dzisiejszych czasach jest duży atak na wiarę. Pracujemy w różnych środowiskach i w różnych środowiskach się obracamy. Tutaj dodajemy sobie odwagi. Widzimy, że dobra jest dużo, dzięki temu mamy odwagę bronić wartości. Wiemy, że nie jesteśmy same. Bronienie życia to nie jest coś dziwnego i niedobrego, jak świat to teraz pokazuje - mówi B. Kobylarczyk i zaprasza panie do włączenia się w ich dzieło: - Każda znajdzie tu coś dla siebie. Do serca każdej coś trafi, choćby jedno zdanie czy słowo z Mszy św. i konferencji. Ono później zaowocuje. A adoracja w ciszy jest osobistym spotkaniem z Panem Jezusem. Szczególnie w okresie Wielkiego Postu ta cisza ma wymowny charakter pokutny, przemienia nasze serca.
Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Radomskiego AVE" nr 9 na 7 marca 2021 r.