Nagrodzeni w koneckiej kolegiacie

Nikola Stokłos najlepsza w konkursie „Pamięci Dziewczyn Wyklętych”.

W konkursie powiatowym „Pamięci Dziewczyn Wyklętych” wzięło udział ponad 100 osób. Laureaci konkursu spotkali się w koneckiej kolegiacie pw. św. Mikołaja, gdzie po Mszy św. wręczono im nagrody i wyróżnienia. Homilię wygłosił proboszcz ks. kan. Andrzej Zapart. Przypomniał, że żołnierze niezłomni doznawali strasznych tortur, bo byli wierni ojczyźnie. - Kiedy nie udało się ich pokonać, złamać, to oprawcy zostawało tylko jedno wyjście: zabić i tak pochować w dołach niepamięci, żeby nikt już o nich nie wspominał - mówił ks. Zapart. Pierwsze miejsce w konkursie z maksymalną ilością 35 punktów zajęła Nikola Stokłos z Mościsk Dużych, uczennica II LO w Końskich.

Miejsce drugie zajęła Natalia Boruń ze Stąporkowa, a trzecie Kamil Jakubowski z Końskich. Wśród wyróżnionych znalazły się:: Małgorzata Łyczek, Magda Wrzeszcz, Dominika Zielińska, Martyna Bielecka, Wiktoria Waszczyk oraz Aleksandra Werens. Komisja postanowiła też wręczyć również wyróżnienie specjalne za udział w konkursie Aleksejowi i Swietłanie Miłowanow, przedstawicielom krasnodarskiej Polonii.

Marian Wikiera, naczelnik promocji Starostwa Powiatowego w Końskich, podkreślił wysoki poziom prezentowany przez uczestników konkursu.

Konkurs objęli patronatem: bp Marek Solarczyk, Instytut Pamięci Narodowej - Delegatura w Kielcach oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..