Zakończyła się adaptacja nowego budynku Centrum Rehabilitacyjnego w Radomiu na potrzeby szpitala tymczasowego.
Obiekt został wyposażony w 80 specjalistycznych łóżek, przeznaczonych dla pacjentów chorych na COVID-19, oraz sprzęt niezbędny do funkcjonowania szpitala.
- Totalizator Sportowy podjął działania adaptacyjne na terenie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego niezwłocznie po udostępnieniu nam obiektu. Na początku na adaptację budynku Centrum Rehabilitacji zakładano 8 tygodni, jednak udało się to zrobić szybciej i dziś ten proces został zakończony. Z naszej strony wszystkie działania zostały zrealizowane szybko i profesjonalnie - powiedziała Aida Bella, dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego.
Zarówno specjalistyczny sprzęt, jak i materiały niezbędne dla personelu medycznego zostały przygotowane zgodnie z wytycznymi Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Część z nich przekazała Agencja Rezerw Materiałowych, a znaczną część kupił TS.
Lista dostarczonego sprzętu jest bardzo długa. Są tam m.in. zaawansowany technologicznie sprzęt medyczny, sprzęt oraz infrastruktura informatyczna, a także wyposażenie administracyjno-socjalne.
"Na oddziałach Szpitala Tymczasowego w Radomiu funkcjonuje w tej chwili 80 w pełni wyposażonych łóżek covidowych. Tymczasowa placówka jest już uzbrojona w najwyższej klasy sprzęt medyczny, taki jak kardiomonitory, instalacje tlenowe służące do podawania chorym tlenu, butle tlenowe, a także aparaty do RTG czy USG. Oprócz tego oddział wyposażony jest w sprzęty endoskopowe, takie jak wieża endoskopowa czy laryngoskop" - informuje na swojej stronie internetowej Totalizator Sportowy.
TS od samego początku pandemii COVID-19 aktywnie wspierał polską służbę zdrowia w walce z koronawirusem i jego skutkami. Spółka szacuje, że w 2020 r. kwota przekazana na ten cel wyniosła ponad 25 mln zł. Pieniądze pochodzą przede wszystkim z programu przekazywania 10 proc. ze sprzedaży online produktów Lotto.
Totalizator Sportowy przekazał również za pośrednictwem Fundacji "Lotto" im. Haliny Konopackiej w formie darowizny 91 samochodów, które zostały wykorzystane przede wszystkim przez szpitale.