Nowy numer 22/2023 Archiwum

Nocna Konecka Droga Krzyżowa

86 osób uczestniczyło w Nocnej Koneckiej Drodze Krzyżowej do sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej.

Pomysłodawcą i organizatorem Drogi Krzyżowej w dekanacie koneckim jest ks. Marek Adamus, wikariusz z parafii Nowy Kazanów. Wparcia udzielił mu ks. Tomasz Janicki, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich. W organizację włączyli się Rycerze Kolumba z Końskich.

W Drodze Krzyżowej wzięło udział 86 osób z różnych parafii dekanatu koneckiego oraz goście spoza dekanatu. Uczestnicy mieli do przebycia trasę liczącą około 21 km.

- Trasa składała się z dwóch etapów. Pierwszy odcinek liczył 6 km i rozpoczynał się w parafii Nowy Kazanów, gdzie błogosławieństwa na drogę uczestnikom udzielił proboszcz ks. Stanisław Rożej. Po dotarciu do parafii MB Nieustającej Pomocy, pątnicy uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ks. Tomasza, po której ruszyli w dalszą drogę do Czarnej. Celem nocnej wędrówki było osobiste spotkanie z cierpiącym Chrystusem. Wędrowcy rozważali stacje Drogi Krzyżowej, a swój trud nocnego wędrowania ofiarowali we własnych intencjach - mówi ks. M. Adamus.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast