Nowy numer 15/2021 Archiwum

Wielkanocne życzenia bp. Marka Solarczyka

Ordynariusz radomski kieruje słowa do naszych Czytelników i wszystkich Diecezjan.

Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: "Pokój wam!". A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: "Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam" (J 20,19-21).

Moi Drodzy!

Święta Zmartwychwstania Pańskiego wprowadzają nas w szczególny sposób w Tajemnicę Życia Bożego, które pragniemy przyjąć z wiarą, przeżywać z nadzieją i ofiarować innym owoce jego miłości. Zmartwychwstały Chrystus ofiarował uczniom i spotkanym niewiastom tak mocne doświadczenie bliskości i zwycięstwa mocy Boga nad wszystkimi przeciwnościami i trudnościami, że bez wahania stawali się świadkami tych tajemnic wobec innych osób.

Życzę wszystkim Czytelnikom, aby czas Świąt Wielkanocnych, pomimo wielu przeciwności i wyzwań obecnego czasu, był bardzo osobistym przeżyciem obecności Boga i umocnieniem wszystkich tajemnic życia. Niech w każdym z nas, waszych rodzinach, naszych parafiach i całej diecezji radomskiej Chrystusowe pozdrowienie: „Pokój wam!”, będzie darem obfitej łaski Boga, stanie się źródłem odnowienia naszej wiary i przyniesie umocnienie wszystkich darów jedności i miłości.

Wasz biskup Marek

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama