Nowy numer 15/2021 Archiwum

Pod koniec roku ukażą się "Arte Fakty"

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu przygotowuje rocznik naukowy "Arte Fakty". Zaprasza do publikowania w czasopiśmie.

Publikacja "Arte Fakty. Rocznik Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu" będzie czasopismem naukowym, recenzowanym w formacie A4. Rocznik poświęcony będzie historii sztuki dawnej, sztuce nieprofesjonalnej, historii ogólnie, archeologii, przyrodzie, literaturze, ale też innym dziedzinom.

- Powołana zostanie rada naukowa z profesorami z kraju i z zagranicy, aby było to czasopismo wysoko punktowane - wyjaśnia Adam Duszyk, zastępca dyrektora radomskiego muzeum.

Od lat 60. ubiegłego wieku Radomskie Towarzystwo Naukowe wydawało biuletyn, który uznawany był za jeden z najlepszych w kraju. Obecnie RTN nie prowadzi działalności wydawniczej. Wydania publikacji naukowej podjęło się muzeum.

- Do publikowania w czasopiśmie zapraszamy chętnych doktorantów lub osoby przygotowujące się do otworzenia przewodu doktorskiego. Dzięki wcześniejszemu rozdystrybuowaniu informacji o planach muzeum, spłynęło już do nas siedem bardzo dobrych tekstów naukowych - mówi A. Duszyk.

Pierwszy numer ukaże się pod koniec tego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama