Nowy numer 15/2021 Archiwum

"Na musicalovo" - Elektrownia zaprasza

Do 15 kwietnia można zgłaszać się do udziału w warsztatach artystyczno-multimedialnych "Na musicalovo". Efektem kilkumiesięcznej pracy będzie filmowy musical.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu organizuje warsztaty artystyczno-multimedialne dla młodzieży i starszych mieszkańców regionu radomskiego.

- Chcesz zobaczyć swoje nazwisko na srebrnym ekranie? Weź udział w projekcie "Na musicalovo" - jako reżyser, scenarzysta, operator lub po drugiej stronie kamery zatańcz, zaśpiewaj, zagraj! Efektem kilkumiesięcznej pracy będzie filmowy musical z premierą w kinie MCSW "Elektrownia". Połącz tradycję - teksty Oskara Kolberga - z nowoczesnością: break dancem, hip-hopem, slangiem młodzieżowym, zostań częścią ekipy filmowej! W pierwszej kolejności czekamy na zgłoszenia do grupy multimedialnej (reżyseria, scenariusz, operatorzy kamer, zdjęcia) - praca pod okiem specjalistów w Pracowni Nowych Mediów. W nieco późniejszym terminie będziemy szukać aktorów i tancerzy. Liczba miejsc ograniczona! Udział jest bezpłatny. A na wasze zgłoszenia czekamy do 15 kwietnia - zaprasza Kinga Maszczyńska z MCSW "Elektrownia" w Radomiu.

Tytuł projektu jest współczesnym nawiązaniem do powiedzenia "na swojską nutę", ponieważ punktem wyjścia do realizacji filmu będą podania, pieśni i muzyka Radomszczyzny, zapisane w dziełach O. Kolberga. Opowieść będzie osadzona w obecnych realiach środowiska młodzieżowego, teksty piosenek uwspółcześnione o język młodzieżowy, muzyka zaaranżowana na aktualne style, a taniec będzie mieszanką klasyki z freestyle'owymi układami.

Warsztaty i realizacja filmu będą koordynowane przez specjalistów z poszczególnych dziedzin - tańca, śpiewu i muzyki. Ponadto będą prowadzone równolegle warsztaty z realizacji filmowej: reżyseria filmowa, scenariusz, praca za kamerą, montaż filmowy. Wsparcie w realizacji zdjęć zapewnią specjaliści, z którymi będą współpracować i uczyć się pracy na planie filmowym uczestnicy projektu.

Rejestracja chętnych pod linkiem: https://forms.gle/K3FMkgCzCJzWm9G18. Regulamin na stronie Elektrowni. Fanpage projektu: www.facebook.com/namusicalovo.

Projekt finansowany jest w ramach budżetu obywatelskiego Mazowsza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama