Nowy numer 47/2022 Archiwum

Dodatkowe punkty szczepień na COVID-19 w Radomiu

Włodarze miasta są gotowi uruchomić je 19 kwietnia.

To cztery dodatkowe punkty masowych szczepień przeciwko COVID-19. Miejsca wybrano tak, by ułatwić szczepienia wszystkim mieszkańcom. Dodatkowe punkty powstaną w Publicznej Szkole Podstawowej nr 30 na os. Michałów (północna część miasta), w Domu Kultury "Idalin" (część wschodnia i południowa miasta), w Resursie Obywatelskiej (centrum Radomia) oraz w sali sportów walki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na Borkach (część południowa i zachodnia Radomia).

Zgodnie z wytycznymi ministra zdrowia, samorządowe punkty szczepień powinny ruszyć 19 kwietnia. - Podmiotem obsługującym punkty będzie Radomski Szpital Specjalistyczny. Obecnie prowadzimy rozmowy z kadrą, która będzie je obsługiwać. Mamy dużo zgłoszeń i liczę na to, że obsadę punktów szczepień uda się skompletować i zapewnić maksymalną ich wydajność. Oczywiście niezbędna będzie odpowiednia liczba szczepionek. Ale to nie zależy już od samorządu, lecz od administracji rządowej - mówił na konferencji prasowej Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Na chwilę obecną w Radomiu działa punkt szczepień przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym w centrum miasta. Tam zaszczepiło się ok. 23 tys. osób. Oprócz tego, szczepienia są prowadzone w ponad 25 placówkach podstawowej opieki zdrowotnej. - Mamy nadzieję, że nasze cztery samorządowe punkty dodatkowo usprawnią proces szczepień przeciwko COVID-19 i dzięki temu jak najszybciej będziemy mogli wrócić do normalnego funkcjonowania - podkreśla Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy