Nowy numer 19/2021 Archiwum

Biblijne tweety bp. Marka Solarczyka

Zamieszcza je w sieci od 8 lat. Inspirowane są codzienną Ewangelią.

Pytał o nie w programie "Kwadrans dla pasterza" w Radiu Plus Radom ks. Jacek Wieczorek, dyrektor rozgłośni: - Ksiądz biskup codziennie od 8 lat, około godz. 6 rano albo i wcześniej, dzieli się ze swymi sympatykami na Twitterze refleksją na temat codziennej Ewangelii. Jak obliczyłem to już ponad 3 tys. tweetów o pięknie Pana Boga, Jego darach, miłości. Czy ksiądz biskup sprawdzał, do kogo "ćwierka", kto jest odbiorcą?

- Ostatecznie rzecz biorąc, jedyną formą takiego odbioru, najprostszą, to oczywiście są polubienia. Jest to kilkadziesiąt, sto, czy ponad sto osób, które w ten sposób reagują. Jeśli do tego dodamy fakt, że te tweety są również umieszczane na Facebooku, zasięg jest jeszcze większy. Przede wszystkim jest to moja refleksja na temat tego, co Boże słowo, płynące danego dnia z Ewangelii, oznacza dla mnie, w obecnej sytuacji, w tajemnicy danego dnia i tego wszystkiego, jak Bóg do mnie przemawia. Spotykam się z komentarzami, właściwie każdego dnia, że dla wielu ludzi jest to jakiś sygnał, jakiś ślad, jakaś propozycja spojrzenia na to, co jest słowem Bożym. Ufam, że jest zachętą do bardzo osobistej refleksji nad Bożym słowem. Jeżeli tak, to już otwieramy to, co jest działaniem samego Pana Boga. I dlatego staram się to robić - powiedział bp Solarczyk.

Ordynariusz zaznacza, że z racji braku czasu nie angażuje się w komentowanie, czy odpowiedzi. - Jeżeli się pojawiają bardzo ważne, a nieraz są to bardzo ważne zagadnienia, to jest moja reakcja w ramach wiadomości prywatnych i nie jest to uzewnętrzniane dla innych użytkowników - zaznacza.

Pasterz Kościoła radomskiego widzi w internetowym przekazie ważne narzędzie w dziele nowej ewangelizacji.

Czytelnicy naszego tygodnika i i strony internetowej mogą dołączyć do grona sympatyków bp. Marka na Twitterze: https://twitter.com/bpmsolarczyk?s=20

W tweecie zamieszczonym w przededniu niedzieli 18 kwietnia (w tym roku jest to Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego, a zarazem początek XIII Tygodnia Biblijnego, któremu towarzyszą słowa: "Zgromadzeni na świętej Wieczerzy") bp Marek Solarczyk napisał: "U progu Tygodnia Biblijnego dziękuję za tak wielu młodych, którzy z oddaniem rozważają BOŻE Słowo i stają się Jego głosicielami wobec świata. Niech Słowo BOGA umacnia #młodzież i pomaga przeżywać z BOGIEM wszystkie tajemnice życia".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama