Nowy numer 23/2021 Archiwum

Pamiątka 20. spotkania

Nabożeństwo do św. Józefa w kościele pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła sprawowane jest w każdą pierwszą środę miesiąca od 4 września 2019 roku.

Szczególny wydźwięk nabożeństwo ma w Roku Świętego Józefa, który papież Franciszek ogłosił w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w ubiegłym roku. Zgromadzeni na modlitwie w rusinowskiej świątyni z racji 20. spotkania otrzymali przygotowane przez Józefa Skałbana, nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej, pamiątkowe obrazki z wizerunkiem św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus na ręku.

Obrazki poświęcił proboszcz ks. Edward Swat. – Po wprowadzeniu, które nawiązywało do roku poświęconego opiekunowi Zbawiciela, Józef Skałban odczytał rozważanie „Mąż sprawiedliwy”, inspirowane homilią bp. Marka Solarczyka. Następnie odmówiono modlitwę do św. Józefa, modlitwę papieża Franciszka o ustanie pandemii koronawirusa oraz Litanię do Przeczystego Serca Świętego Józefa. Tradycyjnie odśpiewano pieśni: „O Józefie ukochany, pod opieką Twoją rósł…”, „Szczęśliwy, kto sobie patrona Józefa ma za Opiekuna” oraz „Święty Józefie, patronie nasz” – wylicza Marzena Papis z parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama