Nowy numer 19/2021 Archiwum

Enea Nowa Energia ma siedzibę w Radomiu

Spółka zajmuje się zarządzaniem i rozwojem projektów opartych na odnawialnych źródłach energii (OZE). Swe zadania realizuje w ramach Grupy Enea.

Zlokalizowana w Radomiu spółka otworzyła główną siedzibę przy ul. Kaszubskiej. Enea Nowa Energia Sp. z o.o. powstała w ubiegłym roku. Jest wiceliderem polskiego rynku energetycznego – zarządza 26 instalacjami OZE, w skład których wchodzi ponad 20 elektrowni wodnych, a także m.in. farmy wiatrowe na terenie całej Polski. Podstawowym zadaniem spółki jest budowa silnego podmiotu na rynku odnawialnych źródeł energii, zdolnego do tworzenia i przejmowania aktywów wytwórczych w tym obszarze, a także badanie, rozwój i realizacja innowacyjnych projektów, które mają służyć osiągnięciu celów dla polityki energetycznej i klimatycznej Unii Europejskiej oraz celów Polityki Energetycznej Polski do 2040 r.

- Nasza Grupa jest już na drodze transformacji aktywów wytwórczych w kierunku zeroemisyjnym. Naszą przyszłość i rozwój wiążemy przede wszystkim z odnawialnymi źródłami energii, to oznacza szczególne wyzwania dla Enei Nowej Energii. Spółka w Grupie Enea będzie podmiotem odpowiedzialnym za wdrażanie nowych technologii, budowę własnych źródeł i pozyskiwania ciekawych okazji z rynku OZE- podkreślił Paweł Szczeszek, prezes Enei S.A.

- Enea Nowa Energia będzie rozwijać aktywa OZE w oparciu o najnowocześniejsze i optymalne ekonomicznie rozwiązania technologiczne. Jesteśmy zainteresowani m.in. udziałem w rozwoju morskich farm wiatrowych oraz wielkoobszarowych farm fotowoltaicznych. Stajemy się aktywnym inwestorem na krajowym rynku, przez co, o czym jestem przekonany, już wkrótce nasza spółka stanie się liderem najnowocześniejszych technologii w obszarze OZE - zaznacza Tomasz Siwak, prezes Enei Nowa Energia, wiceprezes Enei S.A. ds. handlowych. - Zakończyliśmy kolejny, ważny etap w procesie organizacji spółki. Jesteśmy gotowi, aby w ciągu najbliższych lat realizować strategię Grupy Enea w zakresie pozyskiwania kolejnych źródeł „zielonej” energii. Będziemy także źródłem dobrej energii i wielu szans dla Radomia i jego mieszkańców oraz tych regionów Polski, gdzie Enea Nowa Energia ma swoje lokalizacje. Warto zaznaczyć, że decyzja o lokalizacji spółki w Radomiu miała wielu orędowników, a wśród nich największego - posła Marka Suskiego, przewodniczącego sejmowej Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych - dodał prezes Siwak.

Obecnie spółka Enea Nowa Energia zatrudnia ok. 140 osób, w tym wysokiej klasy specjalistów z zakresu projektowania, tworzenia i zarządzania odnawialnymi źródłami energii. Oddziały spółki zlokalizowane są na terenie całej Polski, w tym m.in. w Radomiu, Koronowie, Jastrowiu i Płotach.

Grupa Enea, jako jeden z najważniejszych podmiotów rynku energii w Polsce, aktywnie uczestniczy w rozwoju sektora OZE. W zakresie budowy wielkoobszarowych farm fotowoltaicznych spółka współpracuje z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Enea nawiązała również współpracę z PGE i Tauronem, chcąc wspólnie rozwijać projekty budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Działania te wspierają transformację Grupy w kierunku zeroemisyjnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama