Nowy numer 19/2021 Archiwum

Do DA po wsparcie na czas matur

Maturzyści mogą przyjść do siedziby Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu przy ul. Górniczej 2 i poprosić duszpasterzy o indywidualne błogosławieństwo.

Duszpasterze akademiccy wzorem lat ubiegłych modlą się w intencji maturzystów. Zorganizowali akcję: "Maturzysto, daj się pobłogosławić!". - Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom młodego człowieka. Jedną z takich potrzeb bez wątpienia jest teraz potrzeba wsparcia w czasie egzaminu maturalnego, który dla niejednej osoby pewnie jest okazją do ogromnego stresu i nieprzespanych nocy. Chcemy wspierać naszych maturzystów modlitwą, która jest najcenniejszym darem. My teraz możemy ten dar młodym ludziom ofiarować - mówi ks. Damian Fołtyn, duszpasterz akademicki. - Stąd zapraszamy wszystkich maturzystów, by przyszli do nas, do DA, by dać się pobłogosławić, by prosić Pana Boga o takie błogosławieństwo na czas zdawania egzaminu maturalnego. Zawsze jesteśmy do dyspozycji - dodaje.

Maturzyści mogą zadzwonić pod  nr. telefonów: 692 430 795 i 783 598 219 i umówić się na błogosławieństwo indywidualnie.

Ania Szałas w tym roku zdaje maturę w VI LO im. Jana Kochanowskiego. - Praktycznie tylko połowę liceum chodziliśmy do szkoły. Później były lekcje zdalne. Wiadomo, jest ciężko. Dla nas to bardzo intensywny czas. Trzeba mieć samodyscyplinę, żeby się samemu dużo uczyć, ale jestem dobrej myśli, dużo powtarzam, robię zadania. Myślę, że będzie wszystko jak najlepiej - mówi.

Ania dowiedziała się o akcji na Mszy św. akademickiej, które sprawowane są w niedziele o godz. 20.20 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej. - Już następnego dnia przyszłam do DA dać się pobłogosławić. Myślę, że jest to bardzo dobra akcja, bo wierzę, że ta modlitwa i to błogosławieństwo mogą bardzo dużo zdziałać. Wierzę, że wsparcie duchowe jest ważne szczególnie podczas tego najważniejszego egzaminu w życiu - przyznaje.

W kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego 4, 5 i 6 maja o godz. 19 będą sprawowane Msze św. w intencji maturzystów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama