Nowy numer 19/2021 Archiwum

Podejmijmy wspólną modlitwę w łączności z Ojcem Świętym

Bp Marek Solarczyk zachęca do modlitwy na nabożeństwach majowych o ustanie trwającej pandemii.

Zgodnie z życzeniem Ojca Świętego maj będzie czasem modlitewnego maratonu w 30 sanktuariach świata. 3 maja centrum tej modlitwy będzie Jasna Góra. W związku z tym ordynariusz radomski wydał specjalne ogłoszenie. Oto jego treść:

"Zgodnie z życzeniem Ojca Świętego maj będzie poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem: »Kościół modlił się nieustannie do Boga« (Dz 12,5). Inicjatywa ta obejmie w sposób szczególny wszystkie sanktuaria świata, aby stały się miejscami krzewienia odmawiania Różańca wśród wiernych, rodzin i wspólnot oraz wybłagały zakończenie pandemii. Trzydzieści sanktuariów, rozsianych po całym świecie, poprowadzi modlitwę maryjną, która będzie transmitowana na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej codziennie o godz. 18.00 (czasu rzymskiego). Papież Franciszek rozpocznie tę modlitwę 1 maja, a zakończy ją 31 maja.

W poniedziałek 3 maja br. Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Tego dnia będziemy modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

W łączności z Ojcem Świętym podejmijmy wspólną modlitwę na nabożeństwach majowych, prosząc o ustanie trwającej pandemii.

Bp Marek Solarczyk"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama