Nowy numer 19/2021 Archiwum

Biało-czerwone majowe święta

Podobnie jak w całym kraju, także i na terenie diecezji radomskiej trwają obchody 2 i 3 maja.

Pierwszy z tych dni, 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieszone w tym dniu flagi pozostaną także 3 maja, w Święto Narodowe Trzeciego Maja, który w Kościele w Polsce jest obchodzony jako Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

W tym roku 3 maja to 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej nowoczesnej konstytucji w Europie i drugiej na świecie.

Jak informuje Urząd Miasta w Radomiu, "w związku z epidemią, podobnie jak rok temu, obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja będą wyglądały inaczej niż w poprzednich latach. O godz. 12 w kościele garnizonowym zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, a po jej zakończeniu przewidziane jest składanie kwiatów przy płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

W związku z nadchodzącymi majowymi świętami, centrum miasta zostało udekorowane flagami państwowymi, flagami Unii Europejskiej oraz flagami Miasta Radomia. Jednocześnie, prezydent Radosław Witkowski zachęca wszystkich radomian do wywieszenia w tym czasie biało-czerwonych flag."

Podobne zachęty, zaproszenia i informacje pojawiły się w wielu miejscowościach diecezji radomskiej.

Na ulicach Radomia pojawiły się flagi państwowe, flagi Unii Europejskiej oraz flagi Miasta Radomia.   Na ulicach Radomia pojawiły się flagi państwowe, flagi Unii Europejskiej oraz flagi Miasta Radomia.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama