Nowy numer 19/2021 Archiwum

Obchody 3 maja w Radomiu

Odbyły się w kościele garnizonowym.

Rozpoczęła je Msza św., w której z wiernymi wzięli udział duszpasterze, poczty sztandarowe, przedstawiciele rządu, parlamentu, także europejskiego, i władz różnego szczebla oraz kombatanci. Byli również przedstawiciele Stowarzyszenia Radomski Czerwiec’76.

Patriotyczne uroczystości odbyły się w wielu miejscach diecezji. W skarżyskiej Ostrej Bramie Mszy św. za ojczyznę przewodniczył bp Marek Solarczyk.

Eucharystii w Radomiu przewodniczył ks. mjr Łukasz Hubacz, proboszcz parafii garnizonowej. W homilii powiedział: - W tym ważnym dniu obchodzonych świąt, państwowych i kościelnych, przychodzę podziękować Bogu za naszą państwowość i za Polskę, która silna duchem niejednokrotnie powstawała, jak feniks z popiołów. Przychodzę podziękować, że mówię po polsku. Przychodzę podziękować Bogu za rodziców i za ich prezent mi przekazany: za depozyt historii i wiary. Przychodzę podziękować, czego się nie wstydzę, że kocham Polskę. Przychodzę podziękować, że lubię poznawać jej historię, mojej Niepodległej. Przychodzę w końcu prosić o siły, aby się nie zniechęcać. Przychodzę, aby prosić o więcej, i nie tylko dla siebie, ale dla każdego z osobna, prosić o życiową mądrość, miłość, patriotyzm i silną wiarę.

Po Mszy św. przed kościołem garnizonowym na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza, przy asyście wojskowej, delegacje składały wieńce i wiązanki kwiatów.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele rządu, parlamentu, także europejskiego, i władz różnego szczebla oraz kombatanci i poczty sztandarowe.   W uroczystości wzięli udział przedstawiciele rządu, parlamentu, także europejskiego, i władz różnego szczebla oraz kombatanci i poczty sztandarowe.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama