Nowy numer 19/2021 Archiwum

Modlitwa w intencji maturzystów

W pierwszym dniu matur bp Marek Solarczyk przewodniczył Mszy św. w radomskiej katedrze.

Ordynariusz radomski podkreślił, że 4 maja to wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, którzy mają zawołanie "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek". - Dzisiaj przywołujemy jego wstawiennictwa na wszystkie nasze intencje, a w sposób szczególny dla tych, którzy dzisiaj rozpoczynają egzaminy maturalne - powiedział w słowie wstępnym.

W homilii odwołał się do słów Pana Jezusa, czytanych w dzisiejszej Ewangelii oraz do pierwszego czytania z Dziejów Apostolskich, które relacjonowały zakończenie pierwszej wyprawy misyjnej św. Pawła. - Znamiennie brzmiały te słowa Jezusa, który mówił o władcy świata: "Nie ma on nic swego we Mnie". Jesteśmy tutaj, aby wszystko nasze było w Bogu. Dlatego zawierzamy te intencje. I z całą też nadzieją patrzymy na to wszystko, co przypomina dzisiaj pierwsze czytanie w tych wyjątkowych słowach, podsumowujących wyprawę misyjną Barnaby i Pawła: "Wrócili do Antiochii, do miejsca, gdzie byli wyznaczeni do dzieła, które spełnili". Niech takie dzieło spełni się w życiu maturzystów, w życiu każdego, kto dzisiaj prosi o Boże błogosławieństwo i otrzymuje ten wyjątkowy dar bliskości i mocy Boga - mówił.

Eucharystia sprawowana była o godz. 6. Także jutro i pojutrze o tej samej godzinie bp Marek Solarczyk będzie modlił się w katedrze za maturzystów. Transmisje w Radiu Plus Radom (Radom - 90.7 FM, Końskie i Opoczno - 94 FM oraz Kozienice -  97.9 FM).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama