Nowy numer 23/2021 Archiwum

Bookujemy Radom na początek Tygodnia Bibliotek

Na terenie Radomia 8 i 9 maja ukrytych zostanie 40 książek. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w grze miejskiej "Bookujemy Radom".

Tydzień Bibliotek w tym roku przebiega pod hasłem "Znajdziesz mnie w bibliotece". - Świętowanie tygodnia rozpoczynamy grą miejską "Bookujemy Radom". 8 i 9 maja na uczestników gry czekać będzie łącznie 40 książek, ukrytych w przestrzeni miejskiej. Jak do niech trafić? Trzeba rozwiązać krótką zagadkę wskazującą lokalizację ukrytej książki. Zagadki zostaną opublikowane w sobotę i niedzielę o godz. 12 w mediach społecznościowych biblioteki (Facebook i Instagram) - mówi Przemysław Czaja, dyrektor MBP w Radomiu.

W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu. Znalezione książki stają się własnością uczestników gry. Aktywnym uczestnikom gry, którym nie uda się odnaleźć książek, biblioteka planuje przyznać dodatkową pulę nagród. Trafią one do osób, które zrelacjonują na swoich profilach w mediach społecznościowych akcję poszukiwania książek i oznaczą ją hasztagiem #BookujemyRadom.

Tytuły książek, które zostaną ukryte i regulamin gry na stronie internetowej: www.mbp.radom.pl.

Z kolei od 13 do 15 maja w ramach Tygodnia Bibliotek placówka zaprasza na 43. Radomską Wiosnę Literacką. 13 maja o godz. 17.30 w filii nr 6 przy ul. Kusocińskiego 130 odbędzie się spotkanie z Aleksandrą Zielińską - autorką m.in. nominowanej do Nagrody Gombrowicza książki "Bura i szał". Filia nr 2 przy ul. Zientarskiego 1A 14 maja o godz. 10.30 zaprasza młodych czytelników na warsztaty ze znaną ilustratorką Marianną Oklejak, autorką m.in. autorskiej książki "Cuda wianki". W siedzibie głównej biblioteki przy ul. Piłsudskiego 12 z czytelnikami spotka się 14 maja o godz. 17 Cezary Harasimowicz, autor m.in. głośnej "Mirabelki" oraz książki wspomnieniowej "Saga, czyli filiżanka, której  nie ma". Dzień później 15 maja o godz. 17 będzie tam miała miejsce promocja książki Marcina Kępy "Trójkąt bezpieczeństwa".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama