Nowy numer 23/2021 Archiwum

Dzień skupienia z bł. Carlo Acutisem

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu zaprasza młodzież męską do udziału w dniu skupienia, który odbędzie się 22 maja w gmachu seminarium.

Dzień skupienia miał się odbyć 8 maja. Ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia przeniesiono go na 22 maja. Przewodnikiem spotkania w seminarium będzie osoba bł. Carlo Acutisa (1991-2006), a hasłem jego słowa: "Eucharystia autostradą do nieba". - Był zwyczajnym nastolatkiem, kochającym przyrodę, muzykę, grę na saksofonie. Jego pasją była informatyka, zajmował się programowaniem, edycją zdjęć, filmów, ewangelizował w internecie, stworzył stronę poświęconą cudom eucharystycznym. On pokaże nam, że Eucharystia to rzeczywiście "autostrada do nieba", a Kościół nie jest akwizytorem jakieś tandety - mówi ks. Paweł Gogacz, wykładowca filozofii i wychowawca w Wyższym Seminarium Duchownym.

Dzień skupienia skierowany jest do młodzieży męskiej, która zadaje sobie pytania dotyczące wiary, a wśród nich także pytania dotyczące swojej osobistej drogi życiowej. - Zapraszamy więc młodzież męską ze szkół średnich, przede wszystkim maturzystów, ale uczestnikami mogą być także uczniowie młodszych klas szkół średnich bądź studenci czy młodzież pracująca - zachęca do udziału ks. Gogacz.

Zapisy przyjmowane są do 20 maja pod numerami telefonów: (48) 33 09 101, (48) 33 09 119 oraz 602 812 306.

Program:

  • 10.00 - zjazd i zawiązanie wspólnoty,
  • 10.30 - spotkanie  w grupach: "Oryginały czy fotokopie?",
  • 12.00 - Eucharystia,
  • 13.00 - agapa,
  • 14.00 -  "Moja autostrada do nieba",
  • 15.00 - adoracja i koronka do Bożego Miłosierdzia,
  • 16.00 - rozjazd.

Więcej informacji na stronie internetowej: seminarium.radom.pl oraz na facebooku: https://www.facebook.com/WSDRadom.

 Dzień skupienia z bł. Carlo Acutisem

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama