Nowy numer 29/2021 Archiwum

Rekolekcje przed święceniami kapłańskimi

Rozpoczną się w niedzielę, 23 maja. Otoczmy modlitwą diakonów.

Msza św. z obrzędem udzielenia święceń kapłańskich odbędzie się w sobotę, 29 maja o godz. 10. Święceń udzieli bp Marek Solarczyk.

W związku z tą uroczystością ordynariusz radomski wydał specjalny komunikat. Oto jego treść:

"Komunikat dotyczący święceń prezbiteratu

Czcigodni Księża

Drogie Osoby Życia Konsekrowanego

Umiłowani Diecezjanie

W sobotę, 29 maja br., o godzinie 10.00, w Radomskiej Katedrze udzielę święceń prezbiteratu 5 diakonom naszego Seminarium Duchownego oraz diakonowi z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w  Radomiu.

Dziękujemy Panu Bogu za tych 6 nowych kapłanów. Dziękuję Rodzinom, w których wzrastały te powołania, wspólnotom parafialnym, z których wychodzą nowi księża oraz Wychowawcom i Profesorom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu za kształtowanie serc i umysłów naszych alumnów.

Bardzo proszę Was, Siostry i Bracia, o modlitwę w intencji neoprezbiterów oraz o dar nowych powołań do służby Bożej. Szczególnie intencję tą polecam pamięci członków Kół Różańcowych na miesiąc czerwiec.

Biskup Marek Solarczyk"

Diakoni mają za sobą studia filozoficzno-teologiczne oraz sześcioletnią formację do święceń. Ostatni semestr spędzili na parafiach, gdzie odbywali praktyki duszpasterskie. 18 maja, jako studenci Wydziału Teologicznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, obronili prace magisterskie.

Ostatnim etapem przed święceniami prezbiteratu są zamknięte rekolekcje. Wezmą w nich udział diakoni: Dominik Idziak,Cezary Jagiełło, Krystian Korba, Dominik Kowalewski, Kacper Piotrowski-Stajniak i Krzysztof Wiśniewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama