Plebiscyt na Polaka Roku od 23 lat organizuje „Kurier Wileński”. Jego celem jest uhonorowanie osób, które w sposób szczególny zasłużyły się dla polskości na Litwie i przyczyniły do promowania dobrego imienia Polaków w litewskim społeczeństwie. Tym razem ten zaszczytny tytuł przypadł ks. prał. Wojciechowi Górlickiemu, kapłanowi naszej diecezji, który od 30 lat pracuje na Wileńszczyźnie. – Miło, że tylu ludzi na mnie głosowało, tym bardziej że grono osób mianowanych do finału było bardzo zacne. To dla mnie wielki zaszczyt – mówi kapłan.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








