Nowy numer 29/2021 Archiwum

Cynowi jubilaci u Matki Miłosierdzia

Księża obchodzący 10. rocznicę święceń kapłańskich spotkali się w sanktuarium w skarżyskiej Ostrej Bramie.

To tradycja wielu lat, że księża obchodzący kolejne rocznice święceń spotykają się, by razem obchodzić wspomnienie tego wyjątkowego dnia w ich życiu.

- Na miejsce świętowania 10. rocznicy święceń wybraliśmy sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej. To wyjątkowe miejsce w naszej diecezji, ale też sanktuarium, którego kustosz i budowniczy ks. prał. Jerzy Karbownik zawsze był otwarty na kapłańskie spotkania. Co więcej, my obchodzimy 10. rocznicę, a on w tych dniach 45. rocznicę święceń kapłańskich - mówi ks. Łukasz Białas.

Cynowi jubilaci poprosili, by ich rocznicowemu spotkaniu przewodniczył bp Piotr Turzyński. W latach ich formacji do kapłaństwa był wicerektorem radomskiego seminarium, a wcześniej ojcem duchownym.

- Cieszę się, że jesteście. Ostrobramskie sanktuarium to doskonałe miejsce, gdzie możemy się spotkać i po tych 10 latach pomyśleć o naszej misji i naszej tożsamości - mówił w homilii bp Piotr. Sufragan radomski mówił o entuzjazmie, z jakim Matka Boża poszła z pomocą do swej krewnej, ciężarnej Elżbiety. - Ten entuzjazm to dla nas wezwanie, byśmy podobnie, z gorliwością pierwszych dni po święceniach, spieszyli z dziełem ewangelizacji - zaznaczył bp Piotr.

Jubileusz 10. rocznicy święceń kapłańskich obchodzą księża: Łukasz Białas, Tomasz Cabaj, Robert Ciekanowski, Łukasz Dybus, Maciej Gizicki, Paweł Górowski, Rajmund Grzyb, Sylwester Kęska, Zbigniew Kominek, Sylwester Kosior, Jan Kamil Kowalski, Jacek Maroszek, Robert Seweryn, Łukasz Siek, Łukasz Sypuła, Wojciech Tkaczyk, Paweł Twardowski, Piotr Wołąkiewicz, Arkadiusz Wójcik, Marcin Wojtowicz i Krzysztof Wróbel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama