Nowy numer 23/2021 Archiwum

Spotkanie przewodników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę

W kolejnym spotkaniu uczestniczył bp Marek Solarczyk, a o obowiązujących obostrzeniach mówiła Lucyna Wiśniewska, dyrektor radomskiego Sanepidu.

Narada odbyła się w parafii Miłosierdzia Bożego w Radomiu (os. Jeżowa Wola), gdzie proboszczem jest ks. Mirosław Kszczot, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

- Każdy pielgrzymi dzień rozpoczynamy oczywiście pacierzem, ale też dezynfekcją. Ważne jest także mierzenie temperatury - mówiła L. Wiśniewska. Dyrektor Sanepidu cieszą luzowania w związku ze spadkiem zachorowań na COVID-19, w tym niewliczanie w limit osób zaszczepionych,  ale podkreśla czujność i dyscyplinę. A wszystko rozpoczyna się już przed wyjściem na szlak. - W pielgrzymce nie mogą brać udziału osoby, które w ostatnich dniach przed rozpoczęciem pielgrzymki miały kontakt z osobą zarażoną. Podobnie jest z osobami, które mają temperaturę wyższą niż 37 stopni. Grupy wędrują w izolacji, bez kontaktu z innymi pielgrzymami i osobami spoza pielgrzymki. I tak ma być aż do dnia wejścia na Jasną Górę. Bo jeśli jest wszystko dobrze, to nie ma problemów, ale jeśli się coś wydarzy, wtedy można spodziewać się odesłania na kwarantannę całej grupy. W ostatnim dniu mogą pojawić się osoby, które dojadą, by razem wejść na Jasną Górę - wyjaśniała pani dyrektor.

Bp Marek dziękował dyrektor Sanepidu za wieloletnią opiekę medyczną nad pielgrzymami i za gotowość takiej posługi w tym roku. Dziękował także przewodnikom za pracę w przygotowaniu tegorocznego wędrowania na Jasną Górę. Prosił również o zastosowanie się do obowiązujących przepisów i śledzenie aktualnych reguł związanych z epidemią. Mówił także, że jest już przygotowana część materiałów duszpasterskich na dni rekolekcji w drodze na Jasną Górę.

Ks. Mirosław Kszczot informował o kursach dla kierujących ruchem podczas pielgrzymki. - W porozumieniu w Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego taki kurs odbędzie się u nas w parafii 18 czerwca. A ponieważ zainteresowanie jest duże, kolejne kursy poprowadzimy w lipcu. O terminach będziemy informowali. W sprawie kursów i pielgrzymki proszę o kontakt telefoniczny. Nr: 790 605 800 - mówi ks. Kszczot.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama