Nowy numer 23/2021 Archiwum

Szczepienia preparatem Johnson&Johnson

Od środy do niedzieli będzie można zaszczepić się w mobilnym punkcie drive thru w Radomiu przy ul. Dębowej.

Zapraszają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Do tej pory z prowadzonego przez żołnierzy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i Radomski Szpital Specjalistyczny punktu skorzystało ponad trzy tysiące osób.

- Punkt w Radomiu działa od połowy maja i od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta oraz regionu radomskiego. Jego największą zaletą jest fakt, że szczepienie odbywa się bez wysiadania z samochodu, a cały proces przeprowadzany jest szybko i sprawnie. Aby zaszczepić się w mobilnym punkcie wystarczy przyjechać do punktu z dokumentem tożsamości. Wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem rządowej platformy pacjent.gov.pl z pewnością usprawni proces, jednak osoby niezarejestrowane również będą mogły skorzystać z punktu. Sama procedura szczepienia trwa kilka minut - informuje por. Dominik Pijarski, oficer prasowy 6MBOT.

- 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej od początku wspiera lokalne społeczności w czasie pandemii. Ten punkt szczepień jest przykładem wzorowej współpracy kilku instytucji - mówi ppłk Łukasz Baranowski, zastępca dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i apeluje: - Zachęcamy wszystkich do zaszczepienia się. Dzięki temu nasza społeczność będzie odporna, a to pozwoli na powrót do rzeczywistości znanej nam sprzed pandemii. Cieszę się, że z punktu przy ul. Dębowej skorzystało już tak wiele osób. Warto zauważyć, że powszechny punkt szczepień DRIVE THRU obsługują osoby wykwalifikowane, a jednocześnie empatyczne. Dzięki temu, szczepienie przebiega sprawnie, w przyjaznej atmosferze i co najważniejsze - bezpiecznie. Jeszcze raz zachęcam do skorzystania z naszego zaproszenia i zaszczepienia się.

Jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson będzie można zaszczepić się od środy, 9 czerwca, do niedzieli, 13 czerwca, w godzinach między 10 a 18. Punkt znajduje się na parkingu przy ul. Dębowej. Szczepienia przeprowadzane są przez wykwalifikowanych żołnierzy oraz pracowników szpitala.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama