Nowy numer 23/2021 Archiwum

Niedziela Biblijna w Cecylówce

- Apostolat biblijny, czyli nasze głoszenie Ewangelii słowem i życiem, nigdy się nie kończy - mówi ks. Jacek Kucharski.

Ksiądz Kucharski, moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, w jedną z niedziel przebywał w parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Cecylówce (dekanat kozienicki). Do wspólnoty parafialnej zaprosił go proboszcz ks. Dariusz Szlachcic. Była to dla wiernych Niedziela Biblijna, podczas której moderator zachęcał do wytrwałej lektury Biblii. W ramach niedzielnych Mszy św., głosząc homilie, nawiązywał do uroczystości Najświętszej Trójcy.

- Prawda o Bogu w Trójcy została nam objawiona przez samego Jezusa, a przekazały ją kanoniczne Ewangelie. Sam zaś Jezus zaprosił nas jako swoich uczniów, abyśmy świadczyli o Bogu w Trójcy, wielbiąc odrębność Osób, jedność w istocie i równość w majestacie. Apostolat biblijny, tj. nasze głoszenie Ewangelii słowem i życiem, nigdy się nie kończy. Takie przesłanie chcę wam pozostawić - mówił ks. Kucharski. - To najważniejsze zadanie, jakie powierza apostołom sam Chrystus (por. Mt 28,19-20). Świat czeka dzisiaj na nasze zaangażowanie w głoszenie Ewangelii i dawanie świadectwa w codzienności. Dlatego też Kościół nieustannie głosi i wyjaśnia Ewangelię w każdym czasie. To największe zadanie apostolatu biblijnego, który wpisany jest w Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w naszej diecezji. To także uzasadnienie mojej obecności pośród was - podkreślał kapłan.

Przywołując postać św. Jana Pawła II, cytował fragment jego książki "Przekroczyć próg nadziei". To w niej, mówił ks. Kucharski, Ojciec Święty przypomina: "Zrozum, że kimkolwiek jesteś, jesteś kochany! Pamiętaj, że Ewangelia jest wezwaniem do radości! Nie zapominaj, że masz Ojca i że każde życie, nawet najbardziej bezsensowne w oczach ludzi, ma wieczną i nieskończoną wartość w oczach Boga".

W ramach Niedzieli Biblijnej moderator spotkał się z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zachęcając ją do lektury Biblii i jej pogłębionej znajomości. Pogratulował młodzieży zaangażowania w niedzielną lekturę czytań mszalnych. Podziękował proboszczowi za jego troskę w parafii o szerzenie kultury biblijnej, zwłaszcza zachętę kierowaną do wiernych, aby czytali i szukali pogłębionej lektury Pisma Świętego.

Ksiądz Dariusz Szlachcic podkreślał, że uczyni wszystko, aby rodziny tej parafii jako jej owoc podjęły w domach wspólnotowe czytanie Pisma Świętego. Wszyscy obecni w świątyni zostali tego dnia obdarowani zakładkami do Pisma Świętego z obecną na nich instrukcją "Jak czytać Pismo Święte".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama