Nowy numer 29/2021 Archiwum

Terytorialsi zapraszają na Dębową wszystkich chętnych na szczepienia

Od poniedziałku, 14 czerwca, w godz. od 10 do 18, aż do końca lipca będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson.

Do punktu szczepień przy ul. Dębowej w Radomiu dotarły kolejne dawki szczepionki. To dobra okazja dla osób, które chcą się zaszczepić, ale wolą unikać przychodni lub zależy im na przyjęciu jednej dawki preparatu.

- Serdecznie zapraszamy do punktu, który żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej prowadzą we współpracy z personelem Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Cała procedura trwa kilkanaście minut, nie trzeba nawet wysiadać z samochodu. Punkt prowadzą przeszkoleni żołnierze oraz pracownicy szpitala, więc wszystko odbywa się sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie - wyjaśnia ppłk Łukasz Baranowski - zastępca dowódcy 6. MBOT.

Dodatkowym plusem wynikającym z zaszczepienia się w punkcie jest fakt, że nie trzeba się rejestrować. Wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem platformy pacjent.gov.pl z pewnością usprawni cały proces, jednak w punkcie zaszczepieni będą wszyscy, którzy się zgłoszą - również osoby niezarejestrowane na portalu. Wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości.

- Zależy nam na tym, aby jak najszybciej wyszczepić jak największą liczbę osób. To znacznie przyczyni się do uzyskania zbiorowej odporności, a co za tym idzie zwiększy nasze bezpieczeństwo. Chcielibyśmy, aby każdy mieszkaniec ziemi radomskiej czuł się bezpiecznie. To nasza wspólna walka, a jej wygrana zależy od decyzji każdego z nas. Dlatego jeszcze raz gorąco zachęcam do szczepień w mobilnym punkcie szczepień. To wyraz odpowiedzialności za siebie i swoich najbliższych - podkreśla ppłk Baranowski.

Powszechny punkt szczepień DRIVE THRU w Radomiu działa od połowy maja i od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta oraz regionu radomskiego. Do tej pory zaszczepiło się około czterech tysięcy osób. Punkt szczepień DRIVE THRU w Radomiu powstał dzięki zaangażowaniu żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, władz Radomia oraz Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama