Nowy numer 29/2021 Archiwum

Spotkanie orkiestr dętych i Sobótka w Jedlińsku

W najbliższą niedzielę 20 czerwca w Jedlińsku wystąpią orkiestry dęte, a już w środę 23 czerwca można się będzie tam zapoznać z tradycjami sobótkowymi.

Na spotkanie orkiestr dętych 20 czerwca w ramach projektu realizowanego z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zaprasza Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne RAK  działające przy GCKIKF w Jedlińsku. O godz. 13 odbędą się warsztaty doskonalące umiejętności gry na instrumentach, o godz. 16 - parada orkiestr ulicami Jedlińska.

Od 16.30 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji wystąpią: Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Jedlińsk, Orkiestra Dęta Sienno, Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta Furioso, Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Błotnicy, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin.

Również na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedlińsku odbędzie się Sobótka. Impreza będzie miała miejsce w środę 23 czerwca od godz. 16.30. W programie znajdą się prezentacje artystyczne mieszkańców - dzieci i młodzieży oraz zespołów ludowych. Wystąpi zespół Guzowianki. Ponadto będzie można zapoznać się z tradycjami sobótkowymi, takimi jak puszczanie wianków na wodę, poszukiwanie kwiatu paproci. Będą też konkurs na najładniejszy wianek sobótkowy, prelekcja o ekologii, potrawy regionalne Koła Gospodyń Wiejskich z Ludwikowa i zabawa ludowa.

Na Sobótkę zapraszają Wójt Gminy, Rada Gminy Jedlińsk, Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku realizowane w ramach projektu pt.: "Aktywizacja i integracja mieszkańców gminy Jedlińsk poprzez kulturę i edukację ekologiczną".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama