Nowy numer 29/2021 Archiwum

Wykłady w Szkole Biblijnej dla Dorosłych wrócą po wakacjach

Zakończenie wykładów w Szkole Biblijnej dla Dorosłych im. św. Hieronima w Radomiu odbyło się w kościele pw. Chrystusa Kapłana obok Wyższego Seminarium Duchownego.

Ze względu na pandemię wykłady w szkole biblijnej prowadzone były online. Wobec poprawiającej się sytuacji epidemicznej, słuchacze i wykładowcy mogli się spotkać.

Spotkanie rozpoczął wykład dr. Leszka Wianowskiego pt. "Bóg jako Pan dziejów". – Ważne, że jesteście, że udało się uratować wykłady i wspólnotę – mówił do słuchaczy ks. dr  Jacek Kucharski, inicjator i rektor szkoły.

Mszę św. kończącą rok wykładów celebrowali wykładowcy szkoły oraz pięciu neoprezbiterów: ks. Dominik Idziak, ks. Krystian Korba, ks. Dominik Kowalewski, ks. Kacper Piotrowski-Stajniak i ks. Krzysztof Wiśniewski COr. Jak mówili, były to dla nich kolejne "Prymicje", tym razem we wspólnocie szkoły, z którą są związani. Na zakończenie Eucharystii księża neoprezbiterzy udzielili wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Ks. Kucharski wręczył im "Nowy Leksykon Biblijny".

Ks. Kucharski podziękował wykładowcom szkoły: dr. Leszkowi Wianowskiemu, ks. lic. Tadeuszowi Mazurowi, ks. lic. Michałowi Farynie i ks. mgr. Danielowi Wiecheciowi za prowadzone zdalnie zajęcia, wielkie zaangażowanie i współpracę w gronie wykładowców szkoły, oraz słuchaczom Szkoły Biblijnej dla Dorosłych za ich wytrwałość, pomimo trudnego czasu epidemii oraz gorliwość w poznawaniu Objawienia Bożego obecnego na kartach Biblii. – Tegoroczne wykłady nie kończą naszych spotkań, jeśli Bóg pozwoli, zapraszam już dziś na kolejny rok wykładów, które zainaugurujemy 10 października br., tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca - mówi ks. Kucharski.

Słuchacze szkoły podziękowali ks. Kucharskiemu i wszystkim wykładowcom za to, że nie zostawili ich w trudnym czasie epidemii, ale byli z nimi online. Jak podkreślali, to będzie w nich owocować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama