Nowy numer 29/2021 Archiwum

Jubileuszowa pielgrzymka ze Starachowic na Święty Krzyż

Ponad 60 pątników wzięło udział w XV Pieszej Pielgrzymce ze Starachowic na Święty Krzyż, organizowanej przez parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyło hasło: "W krzyżu miłości nauka". - Intencjami pielgrzymki były m.in. modlitwa o ustanie pandemii oraz przygotowanie do uroczystości odpustowej i poświęcenia ustawionego na terenie parafii krzyża morowego, którego dokona bp Marek Solarczyk podczas opustu 27 czerwca. Krzyż jest wyrazem pamięci o ofiarach pandemii koronawirusa oraz dotkniętych skutkami choroby COVID-19. Krzyż w tej formie zdobi ponadto relikwiarz Krzyża Świętego w świętokrzyskim sanktuarium, a jego symbolika jest wykorzystana w herbach powiatu starachowickiego i województwa świętokrzyskiego - wyjaśnia wikariusz ks. Karol Kostecki.

- Idąc na pielgrzymkę do najstarszego polskiego sanktuarium, chcieliśmy na nowo budować przestrzeń wiary w naszej parafii w oparciu o krzyż naszego Zbawiciela. Modliliśmy się za tych, którzy szczególnie zostali dotknięci pandemią i prosiliśmy Boga o ustanie tego bardzo trudnego doświadczenia - mówi proboszcz parafii ks. Andrzej Kania. 

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym. Ponad 60-osobowej grupie pątników przewodzili ks. A. Kania i ks. K. Kostecki. Rycerze Kolumba czuwali, by na trasie pielgrzymki zostały zachowane wszelkie obostrzenia sanitarne. Na zakończenie uczestnicy wzięli udział w Drodze Krzyżowej, która prowadziła drogą królewską na Święty Krzyż, gdzie odbyło się nabożeństwo przed relikwiami Drzewa Krzyża. 

W trasę wyruszyło ponad 60 osób.   W trasę wyruszyło ponad 60 osób.
Archiwum parafii
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama