Nowy numer 29/2021 Archiwum

W niedzielę 18 lipca rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa

Tydzień obchodzony będzie wraz z "Akcją św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy".

Obchody te organizowane są po raz 22. przez misyjne stowarzyszenie MIVA Polska, zajmujące się pomocą misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. Myślą przewodnią są słowa: „W drogę do Źródła Życia”.

Tydzień św. Krzysztofa to także czas refleksji nad zachowaniem na drogach nas samych i innych kierowców. Ksiądz Gabriel Marciniak, proboszcz parafii pw. MB Bolesnej w Radomiu, z okazji Tygodnia św. Krzysztofa przypomniał na antenie Radia Plus Radom, że nie naprawi się krzywdy, jeśli z powodu wypadku komunikacyjnego ktoś utraci zdrowie. Chrześcijańska miłość zobowiązuje nas do miłowania siebie nawzajem. - Wszyscy czujemy się mistrzami kierownicy i czasem brakuje nam kultury jazdy. Niestety, jeździmy też po pijanemu, zapominając o przykazaniu: „Nie zabijaj”. Apelujemy o rozwagę za kierownicą. Każda tragedia dotyczy wielu osób, bo wiąże się ona z innymi ludźmi, z ich bliskimi. Zachęcamy do ostrożności, do wrażliwości sumienia, żebyśmy łamanie przepisów drogowych dostrzegali w kategorii grzechu. Zachęcam do podróżowania z Panem Bogiem. Wyruszając w drogę, warto przeżegnać się, prosząc o szczęśliwą podróż. Zaprośmy Pana Boga, żeby nam towarzyszył. Jedźmy tak, abyśmy zawsze wrócili do domu - mówi ks. Gabriel.

Treść Tygodnia św. Krzysztofa nie ogranicza się do spraw związanych z bezpiecznym podróżowaniem i duszpasterską troską o użytkowników drogi, ale mieści w swojej perspektywie sprawę misyjnej działalności Kościoła i jej potrzeb w zakresie środków transportu. Dzięki ofiarom zebranym podczas ubiegłorocznej „Akcji św. Krzysztof” MIVA Polska zrealizowała 78 projektów na 137 różnych pojazdów w 26 krajach świata. Łączna suma przekazanej w 2020 r. pomocy od MIVA Polska na pojazdy misyjne roku wyniosła ponad 3,7 mln zł. Wśród tegorocznych potrzeb, oprócz pojazdów do dyspozycji misjonarzy, znalazły się wózki dla niepełnosprawnych na misjach, które MIVA nazywa „Promieniami Miłosierdzia”. Potrzeby te obejmują zakup prawie 700 wózków do miejsc i krajów, gdzie pracują polscy misjonarze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama