Nowy numer 29/2021 Archiwum

Pomoc poszkodowanym w nawałnicach

Bp Marek Solarczyk prosi o zorganizowanie zbiórki do puszek w niedzielę 25 lipca.

Zebrane fundusze zostaną przekazane na pomoc poszkodowanym w nawałnicach w Europie. Prośba ordynariusza radomskiego jest odpowiedzią na apel abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, by niedziela 25 lipca była obchodzona w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

Oto treść apelu:

"W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.

Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.

Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.

Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Warszawa, dnia 16 lipca 2021 roku

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama