Nowy numer 38/2021 Archiwum

Punkt szczepień przy ul. Bluszczowej zakończył działalność

Znajdował się w radomskim Domu Kultury "Idalin". Przez ponad 2 miesiące zaszczepiło się tam blisko 9 tys. osób.

Punkt powstał dzięki współpracy władz miasta, Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pomieszczenia domu kultury zostały odpowiednio przygotowane i wyposażone w 8 stanowisk obsługiwanych przez wykwalifikowanych medyków.

- Nieodległe terminy zapisów oraz sprawne przeprowadzenie samej procedury sprawiły, że punkt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród radomian. Oprócz szczepionek Astra Zeneca można było zaszczepić się preparatami Pfizer i Moderna. Realizację szczepień koordynowali żołnierze 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu - informuje Weronika Chochoł, z zespołu prasowego 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Jako żołnierze czuwaliśmy nad prawidłowym przebiegiem szczepień. Pomagaliśmy w wypełnianiu dokumentacji medycznej, weryfikowaliśmy terminy zgłoszeń osób szczepionych i drukowaliśmy międzynarodowe certyfikaty umożliwiające wyjazd za granicę bez jakichkolwiek utrudnień - wyjaśnia kpr. Janusz Janas, koordynator punktu szczepień przy ul. Bluszczowej, i dodaje: - Bardzo ważnym zadaniem była również fachowa opieka poszczepienna. Niejednokrotnie wojskowi ratownicy medyczni udzielali pacjentom pierwszej pomocy w tak zwanej "sali odpoczynku".

Mimo początkowo dużych kolejek, szczepienia odbywały się szybko i sprawnie, a radomscy terytorialsi dbali o komfort pacjentów, odpowiadali na pytania i rozwiewali obawy. - Żołnierze zostali odebrani bardzo pozytywnie przez pacjentów, którzy przyjechali na punkt szczepień. Byli bardzo zaangażowani i każdemu nieśli fachową pomoc - zapewnia kpr. Janas.

Punkt przy ul. Bluszczowej zakończył działalność, jednak jak zapewnia płk Witold Bubak, dowódca 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, żołnierze cały czas wpierają punkty szczepień na południowym Mazowszu. - Żołnierze 6 MBOT byli w mobilnych punktach, odkąd w Polsce ruszył projekt szczepień. Byli, są i będą, pomagając służbie zdrowia w tym, żeby skutecznie zaszczepić Polaków. Punkt przy ul. Bluszczowej zakończył swoją działalność, ale to nie oznacza, że w Radomiu nie można się szczepić. W dalszym ciągu na ulicy Dębowej działa obsługiwany przez naszych żołnierzy punkt DRIVE THRU, do którego serdecznie zapraszam każdego dnia - mówi płk Bubak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama