Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dzień Św. Krzysztofa i XVI Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Podczas Mszy św. w naszych świątyniach modlono się w intencji kierowców i wszystkich użytkowników dróg.

W Kościele w Polsce 25 lipca obchodziliśmy zakończenie XXII tygodnia św. Krzysztofa. Obchody organizowane są przez misyjne stowarzyszenie MIVA Polska, zajmujące się pomocą misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. Odbywają się one pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i związane są ze wspomnieniem świętego Męczennika ze starożytności chrześcijańskiej, św. Krzysztofa, który jest czczony jako Patron Kierowców i Podróżujących.

Stowarzyszenie misyjne MIVA Polska z datków złożonych w ramach Akcji św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr, zakupi, jak co roku, środki transportu dla misjonarzy. W wielu parafiach datki na ten cel zbierane były podczas święcenia pojazdów po Mszach św.

Mazowieccy policjanci, w dniu patrona kierowców, skierowali list otwarty do wszystkich użytkowników dróg: "Uczestnictwo w ruchu drogowym zobowiązuje nas do zachowania rozsądku i szacunku dla drugiego człowieka, to właśnie na drodze najczęściej nasze zachowanie przekłada się wprost na poczucie bezpieczeństwa innych, a także na ich zdrowie i życie. Szanując przepisy i okazując szacunek innym uczestnikom ruchu drogowego uczymy się życzliwości i wyrozumiałości, a przede wszystkim odpowiedzialności za swoje życie i życie innych. Należy się zastanowić nad tym ile możemy zrobić aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego? Czy zdajemy sobie sprawę z tego czym jest współodpowiedzialność za to bezpieczeństwo, za życie ludzkie? […]Apelujemy zatem do wszystkich kierowców, aby za kierownicą nie zapominać o ostrożności i wyobraźni, która pozwala nam przewidywać potencjalne zagrożenia! Wierzymy, że tylko wspólny wysiłek nas wszystkich może dać pożądany efekt jakim jest poczucie bezpieczeństwa".

Krótka modlitwa, którą warto odmówić przed podróżą: Wszechmogący Boże, pomóż mi szczęśliwie dojechać do celu i spraw, abym swoją jazdą nie stworzył żadnego zagrożenia. Dobry Ojcze, błogosław wszystkim kierowcom, którzy dzisiaj wyruszyli w drogę. Święty Krzysztofie - módl się za nami!

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama