Nowy numer 38/2021 Archiwum

Jubileusz Bazy Lotnictwa Szkolnego

42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu świętuje 10-lecie istnienia. Będą pokazy lotnicze, wystawa statyczna, występy artystyczne i pokazy walk grup rekonstrukcyjnych.

Uroczystości jubileuszowe odbędą się 31 lipca na terenie lotniska.

W przeddzień uroczystości, 30 lipca, w kościele garnizonowym w Radomiu o godz. 10 odprawiona zostanie Msza św. w intencji żołnierzy i pracowników 42. BLSz.

Z racji jubileuszu odbędzie się Dzień Otwartych Koszar. O godz. 11 będzie uroczysta zbiórka. W godz. 10-18 na lotnisku zaplanowano piknik wojskowy. Będą pokazy lotnicze: TS-11 Iskra, F-16, Kowalik Extra 300, Zespół Akrobacyjny ORLIK, Cellfast Flying Team, zrzut desantu z samolotu M-28 Bryza. Będzie także wystawa statyczna sprzętu wojsk lądowych. Na scenie zaprezentują się: Wolanianki, LAW, No Control, Queens of Violins i Red Lips.

Podczas pikniku zaplanowano pokazy walk grup rekonstrukcyjnych, wycieczki organizowane przez PPL na pas startowy. Będą stoiska promocyjne, można będzie oddać krew. Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego zorganizuje punkt szczepień, gdzie będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką J&J. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny.

W zawiązku z pracami drogowymi prowadzonymi na ul. Lubelskiej nie będzie dostępnego parkingu. Organizatorzy proszą o wybór publicznego środka transportu. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu zorganizuje w tym dniu dodatkowe kursy autobusów, które z różnych miejsc miasta będą kursować na radomskie lotnisko.

Dla bezpieczeństwa załóg i współuczestników pikniku na lotnisko nie można wnosić napojów alkoholowych, niebezpiecznych narzędzi czy balonów. Nie jest to miejsce także dla dronów, czy innych swobodnie latających zabawek. Zakazane jest posługiwanie się wskaźnikami laserowymi, które mogłyby oślepić pilotów. Nie można również wprowadzać zwierząt domowych, które zaniepokojone sporym hałasem mogłyby stwarzać zagrożenie.  - Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i współuczestników tego lotniczego święta - apelują organizatorzy.

Honorowy patronat nad imprezą objął Minister Obrony Narodowej.

Jubileusz Bazy Lotnictwa Szkolnego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama