Każdego 28. dnia miesiąca modlą się o duchowe przygotowanie do beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, swojego patrona.
Msze św. w tej intencji sprawowane są raz w miesiącu w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" do wspólnej modlitwy zaprasza każdego.
- W maju 2013 roku nasze stowarzyszenie było z pielgrzymką na Jasnej Górze. Wtedy jako patrona obraliśmy kard. Stefana Wyszyńskiego i rozpoczęła się modlitwa o jego rychłą beatyfikację. Kiedy dowiedzieliśmy się, że proces beatyfikacyjny został przeprowadzony i zadecydowano, że beatyfikacja nastąpi 7 czerwca 2020 roku, podjęliśmy jako oddział stowarzyszenia w Radomiu inicjatywę, żeby 28. dnia każdego miesiąca - w nawiązaniu do daty śmierci kard. Wyszyńskiego - gromadzić się na Mszy św. o dobre przygotowanie do beatyfikacji i błogosławione jej owoce. Od tamtej pory trwamy na modlitwie. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą się z nami pomodlić jeszcze przed beatyfikacją, na ostatnią Mszę św. do parafii MB Miłosierdzia 28 sierpnia na godz. 18 - mówi ks. Marcin Rogala, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w diecezji radomskiej.
Beatyfikacja sługi Bożego kard. Wyszyńskiego miała się odbyć w czerwcu ubiegłego roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa została przesunięta. Odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ze względu na obostrzenia liczba osób, które mogą wziąć w niej udział, jest ograniczona. Przedstawiciele stowarzyszenia mają możliwość uczestniczenia w uroczystości.
- W związku z beatyfikacją nasze stowarzyszenie bierze udział w dużych przedsięwzięciach. Jesteśmy partnerem produkcji filmu pt. "Prorok" w reżyserii Michała Kondrata, przedstawiającego sylwetkę, życie i nauczanie kard. Wyszyńskiego. Ukazała się książka o. Zdzisława Józefa Kijasa "Wyszyński. Narodziny nowego człowieka" - wylicza ks. Rogala.
- Kardynałowi Wyszyńskiemu, jako mężowi stanu, głowie Kościoła w Polsce, bardzo mocno leżały na sercu sprawa Kościoła i sprawa ojczyzny. Jednocześnie nasze stowarzyszenie ukazuje drogi tej troski o drugiego człowieka. Dobrze znamy społeczną krucjatę miłości prymasa Wyszyńskiego, w której zachęcał, żebyśmy szanowali każdego człowieka, zawsze myśleli i mówili dobrze o bliźnich, żebyśmy przebaczali wszystko wszystkim, żebyśmy zawsze rozmawiali językiem miłości, umieli współcierpieć z innymi, włączali się w społeczną troskę o bliźnich i modlili się za innych. W krucjacie Prymas Tysiąclecia dał nam takie właśnie wskazania. Staramy się z tego na co dzień korzystać i te wytyczne realizować - podkreśla ks. Rogala.