Nowy numer 38/2021 Archiwum

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej rozpoczęło nowy rok pracy i formacji

W czerwcu 2022 r. chcą wybrać się do Rzymu na światowe spotkanie rodzin.

Zanim to się stanie, w diecezji - jeszcze w tym roku, 20 listopada - zakończy się Jerycho Rodzin, wielka modlitwa, trwająca od 11 kwietnia każdego dnia, przez całą dobę. Parafie naszej diecezji nawiedzają kopie obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej oraz relikwie św. Joanny Beretty-Molli, Włoszki, która ofiarowała życie za swoją nienarodzoną córkę, oraz świętych Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

 - Już mamy liczne dowody tego, że ta modlitwa przynosi wyjątkowe efekty - podkreśla często bp Marek Solarczyk.

Obok tej modlitwy trwa codzienna, systematyczna praca w gronie doradców życia rodzinnego. W naszej diecezji działa ok. 100 parafialnych poradni życia rodzinnego, w których fachową pomocą służy ponad 80 doradców.

Doradcy spotkali się w kościele św. Jana w Radomiu na spotkaniu, które rozpoczęło nowy rok pracy i formacji. Mszy św. przewodniczył ks. Sławomir Adamczyk. diecezjalny duszpasterz rodzin. Po Eucharystii uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu o zaangażowaniu kard. Stefana Wyszyńskiego w obronę życia nienarodzonych.

- Coroczne wrześniowe spotkanie jest zawsze okazją do wymiany poglądów i wspólną zachętą, by z nowymi siłami rozpocząć nowy rok formacji i pracy duszpasterstwa rodzin naszej diecezji. Spotkanie poświęciliśmy kard. Wyszyńskiemu jako obrońcy życia. Wcześniej rozważaliśmy już tematy: kard. Wyszyński jako obrońca rodziny i kard. Wyszyński jako obrońca godności kobiety - mówi ks. Adamczyk.

Duszpasterz rodzin podkreśla, że wrześniowe spotkanie było też poświęcone planom na nowy rok pracy i formacji. - Starsi doradcy odchodzą, ponieważ osiągają wiek emerytalny. A chcemy iść do przodu. Zastanawialiśmy się, jak możemy pozyskać młodych, którzy włączą się w prace parafialnych doradców życia rodzinnego. Planujemy również pielgrzymkę do Rzymu, jaka odbędzie się w czerwcu 2022 r., na światowe spotkanie rodzin - mówi ks. Adamczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama