"Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński wpisany w nasze życie" to temat najbliższego spotkania.
W Klubie Inteligencji Katolickiej zostały wznowione spotkania członków i sympatyków Klubu. Najbliższe spotkanie w środę 15 września o godz. 18.15. Temat tego wydarzenia to: „Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński wpisany w nasze życie. Świadectwa członków Klubu”.
Cotygodniowe spotkania odbywają się w domu parafialnym radomskiej katedry przy ul. Sienkiewicza 13 (wejście od podwórka od ul. Mickiewicza) Wstęp wolny.
Klub Inteligencji Katolickiej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu jest stowarzyszeniem zarejestrowanym w Krajowym Rejestrze Sądowym. Cele Klubu są realizowane przez stworzenie możliwości pracy intelektualnej i wychowawczej za pomocą organizowania: zebrań otwartych, odczytów, zebrań dyskusyjnych, imprez artystycznych, publikacji i wydawnictw, pomocy charytatywnej oraz współpracy z innymi organizacjami religijnymi i społecznymi. Inicjatywa powołania Klubu Inteligencji Katolickiej w Radomiu, jako stowarzyszenia zarejestrowanego, została skutecznie zrealizowana bezpośrednio po powstaniu „Solidarności” jesienią 1980 roku. Klub powstał w oparciu o grupy absolwentów Duszpasterstwa Akademickiego, skupionych wokół ks. inf. Jerzego Banaśkiewicza, pierwszego kapelana Klubu, oraz ks. prał. Tadeusza Borowskiego.
Siedzibą Klubu jest lokal przy ulicy Sienkiewicza 13, udostępniony przez parafię katedralną. Obecnie Klub liczy 52 członków oraz 4 członków honorowych, którzy swoją postawą, sympatią, pomocą i modlitwą przyczyniają się do rozwoju stowarzyszenia to: Janina Grajewska, Marianna Rojek, s. Anna Reczko U.S.J.L. i Krzysztof Starnawski.
Pierwszym honorowym członkiem klubu był bp Edward Materski, który sakrę biskupią otrzymał z rąk Prymasa Tysiąclecia. Członkowie radomskiego KIK-u byli inicjatorami powołania w 1989 r. Komitetu Obywatelskiego Ziemi Radomskiej, który wyłonił pierwszych posłów i senatorów RP. Kilku członków KIK pełniło funkcje społeczne i polityczne w administracji rządowej i samorządowej. W okresie dotychczasowej działalności Klub wystosował wiele apeli oraz zajmuje stanowiska w ważnych sprawach społecznych. Włącza się także w uroczystości kościelne. Program Klubu udostępniany jest w gablocie na domu parafialnym radomskiej katedry oraz na stronie: http://www.radom.kik.opoka.org.pl.