Nowy numer 47/2021 Archiwum

Młodzi z Potworowa na Świętym Krzyżu

Na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego schola i ministranci z parafii pw. św. Doroty w Potworowie odwiedzili sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Młodzieży na pielgrzymce towarzyszyli wikariusz ks. Paweł Tobera, organizator wyjazdu, i katechetka Anna Marciniak.

- Sanktuarium położone jest na malowniczym wzgórzu, na którego szczyt wiedzie kamienista droga przez las, gdzie podziwialiśmy piękne drewniane stacje drogi krzyżowej. Dzięki sprzyjającej pogodzie młodzież szybko pokonała ten szlak. Młodzi pielgrzymi z zaciekawieniem wsłuchiwali się w opowiadaną przez przewodnika historię ponad 800-letniego klasztoru, z której dowiedzieli się, skąd relikwie Krzyża, na którym umarł Pan Jezus, znalazły się w tym wyjątkowym miejscu, jakim jest najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich - opowiada ks. P. Tobera.

Pielgrzymi modlili się w kaplicy Relikwii Krzyża Świętego. W bazylice uczestniczyli w Mszy św., podczas której ministranci służyli do Mszy św., a scholanki zadbały o oprawę muzyczną liturgii. Na koniec Eucharystii zostali pobłogosławieni relikwiami Krzyża Świętego.

- Podczas Mszy św. polecałem tych młodych ludzi, aby na nowo otwarli serca na Jezusa i z jeszcze większym oddaniem Mu służyli. Niech zachwyt Bogiem, jakiego doświadczyli podczas pielgrzymki, był takim ziarnem, które obficie zaowocuje w ich życiu - mówi ks. Tobera.

W drodze powrotnej pielgrzymi nawiedzili sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie. Zwiedzanie zakończyli modlitwą przy grobie ks. inf. Czesława Wali, budowniczego tego miejsca.

W Kałkowie-Godowie.   W Kałkowie-Godowie.
Archiwum parafii
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama