Nowy Numer 41/2021 Archiwum

IV Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej

W tym roku odbywają się pod hasłem: "Nie lękajcie się".

W niedzielę 10 października rozpoczną się IV Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej, które upłyną pod hasłem: "Nie lękajcie się". Centralnym punktem wydarzenia będzie kościół NMP Królowej Polski w Pionkach. 

- "Nie lękajcie się" to wezwanie, które na początku pontyfikatu kierował do wiernych święty Jan Paweł II. Słowa te pokazują nam, że Pan Bóg nieustannie jest i chce być blisko każdego człowieka - mówi ks. Mariusz Wincewicz, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Pionkach.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Pionkach rozpocznie się od Mszy Świętej. Homilię wygłosi ks. Mariusz Wilk, dyrektor Krajowego Biura Światowych Dni Młodzieży. Tego samego dnia o godz. 13.15 w kościele rozpocznie się koncert Papieski "Święci" - Marcin Styczeń z zespołem. - Artyści pokażą nam, że święci także zmagali się ze swoimi słabościami, ale przy tym nie tracili nigdy wiary i ufności w Chrystusie - podkreśla ks. Wincewicz i dodaje: - Każdy kolejny dzień, aż do 18 października będzie uczył nas czegoś nowego:

Poniżej prezentujemy program na kolejne dni:

11.10 (poniedziałek) - godz. 19.00 - koncert muzyki sakralnej - Michał Bociek (organy), Mateusz Bociek (skrzypce).

13.10 (środa) - godz. 18.00 - Msza św. z oprawą muzyczną orkiestry Boni Angeli, godz. 18.30 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła, na zakończenie koncert Orkiestry Boni Angeli.

14.10 (czwartek) - godz. 19.00 - "Moc Prymasa Tysiąclecia" - spotkanie wprowadzające i film (sala parafialna).

15.10 (piątek) - godz. 19.00 - "Oblubieniec" - misterium o św. Józefie. 

16.10 (sobota) - godz. 11.00 - Warsztaty plastyczne dla dzieci (sala parafialna), godz. 19.00 Apel Młodych - "Bóg jest miłością".

17.10 (niedziela) Dzień Misyjny - spotkanie prowadzone przez Stowarzyszenie Misjonarzy Afrykańskich, godz. 9.30 Msza św. z oprawą muzyczną i koncertem kapeli Góralska Hora. 

18.10 (poniedziałek) - godz. 9.00 - spotkanie prowadzone przez Stowarzyszenie Misjonarzy Afrykańskich (PSP 5 w Pionkach).

IV Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama