Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Dzień Papieski i zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia

W naszych parafiach będzie przeprowadzona kwesta na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin i małych miejscowości.

W tym roku Dzień Papieski przebiega pod hasłem: "Nie lękajcie się!". Ks. Dariusz Kowalczyk, kapłan naszej diecezji, który jest prezesem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, na antenie Radia Plus Radom zachęcił, by w tym czasie oddać głos papieżowi Polakowi. - Oddajmy głos temu świętemu! To jest wchodzenie w głąb papieskiego nauczania. Niektóre jego obszary są bardziej aktualne dzisiaj, kiedy słuchamy go w nowym kontekście społecznym, niż kiedy zostały wypowiedziane. To prorok naszych czasów - mówił ks. Kowalczyk.

Obchodom towarzyszyć będzie zbiórka przykościelna (10 października) oraz zbiórka publiczna, w tym zbiórka SMS-owa, trwająca od połowy września do końca października br. Stypendystów można wspierać przez cały rok wysyłając SMS o treści STYPENDIA na numer 74 265 (4,92 z VAT) lub przelewając dowolną kwotę na konto fundacji. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie dzielo.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama