Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Nie żyje ks. prał. Stanisław Suwała

Kapłan zmarł 10 października w wieku 85 lat i w 63. roku kapłaństwa.

Urodził się 1 grudnia 1935 r. w Podzakrzówku, parafia Tczów. Święcenia kapłańskie przyjął 14 grudnia 1958 r. w Sandomierzu. W latach 1958-1961 odbył specjalistyczne studia z zakresu prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, zakończone uzyskaniem tytułu doktora prawa kanonicznego.

Pełnił posługę duszpasterską w parafii Bierwce. Był wikariuszem w parafiach Staszów i Końskie. Był rektorem kościoła Świętego Ducha w Sandomierzu.

W 1974 r. odbył specjalistyczny kurs dla prawników, który miał miejsce w Rzymie na Uniwersytecie Gregoriańskim. Został mianowany proboszczem parafii w Świerżach Górnych, a następnie w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu.

Pełnił funkcję dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Sandomierzu. Był spowiednikiem alumnów oraz referentem ds. młodzieży. Był pracownikiem Kurii Diecezjalnej i Sądu Biskupiego w Sandomierzu, a następnie w Radomiu, pełniąc urząd oficjała.

Po przejściu na emeryturę w 2011 r. pozostał w parafii NSJ w Radomiu, jako rezydent.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w środę 13 października o 15.30, w kościele pw. NSJ w Radomiu. Następnego dnia, 14 października, o godz. 11 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa w parafii św. Jana Chrzciciela w Tczowie. Po Mszy św. kapłan zostanie pochowany na parafialnym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama