Nowy numer 47/2021 Archiwum

Światowy Dzień Młodzieży w katedrze radomskiej

To będzie już XXXVI ŚDM. Po raz pierwszy obchodzony będzie w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku przypada ona 21 listopada.

Obchody odbędą się pod hasłem pochodzącym z Dziejów Apostolskich "Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś".

- W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata chcemy zgromadzić młodych z całej diecezji, ze wszystkich ruchów, aby wspólnie się modlić i prosić o to, aby Chrystus na nowo stał się naszym Królem i Panem. Będziemy modlić się w intencji naszego pasterza bp. Marka Solarczyka, który będzie przeżywał 10. rocznicę sakry biskupiej. Chcemy być razem w tym dniu z naszym pasterzem, żeby czuł naszą obecność. Zapraszam wszystkich na to święto młodych, żebyśmy razem uwielbili Chrystusa Króla Wszechświata i uczestniczyli w programie, który jest przygotowany przez młodzież z naszej diecezji - zaprasza ks. Adrian Jakubiak, duszpasterz akademicki, asystent Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Radomskiej

Spotkanie w katedrze rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.30. W jej trakcie zostaną wprowadzone relikwie bł. Carlo Acutisa, który powiedział, że Eucharystia jest autostradą do nieba. Świadectwo da Michał PAX Bukowski, który z kolegami założył zespół MUODE KOTY. Jego świadectwo będzie przeplatane utworami muzycznymi. Konferencję do młodych wygłosi bp Solarczyk.

W czasie uroczystości odbędą się też przyrzeczenia KSM-u. - Uroczystość Chrystusa Króla jest najważniejszym świętem dla każdego KSM-owicza zaraz po Wielkanocy i Bożym Narodzeniu. Podczas tego święta spotykamy się z naszymi starszymi druhami z Akcji Katolickiej oraz przede wszystkim wcielamy do KSM-u młodych kandydatów. W tym roku będzie ich ponad 60. To jest rekordowa liczba. Podczas tego święta zadeklarują swoją gotowość, że będą służyć Kościołowi, Bogu i ojczyźnie, dostaną legitymację oraz odznakę. Zaśpiewają po raz pierwszy oficjalnie nasz hymn i staną się pełnoprawnymi członkami - mówi Szymon Adamus z zarządu KSM DR.

Podczas spotkania można będzie nabyć adhortację papieża Franciszka "Christus vivit" (Chrystus żyje), która stanowi podsumowanie synodu biskupów na temat młodzieży. - Jest ona kompasem dla młodego człowieka odnośnie do swojego życia, odnajdywania powołania i drogi życiowej. Gorąco zachęcamy młodych, ale i księży, którzy przybędą z młodzieżą, żeby zabrali je do swoich parafii, do wspólnot i grup młodzieżowych, żeby omawiać po kolei wszystkie artykuły - mówi Klaudia Kołodziejczyk-Tkaczyk z fundacji Młodzi Radom.

Klaudia zaprasza młodych do udziału w Światowym Dniu Młodzieży w radomskiej katedrze: - ŚDM w tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzić w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, bo jak wiemy, papież Franciszek zdecydował o przeniesieniu daty ŚDM w diecezjalnych wspólnotach z Niedzieli Palmowej. Myślę, że uczestnictwo w najbliższą niedzielę będzie dla młodych wspaniałą okazją do tego, żeby pokazać wszystkim, że Chrystus jest naszym Panem, naszym Królem i pokazać to, że potrafimy się jednoczyć. Spotkamy się pod hasłem: "Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś". Myślę, że dla wszystkich młodych to powinna być zachęta do tego, żeby wyjść ze swoich domów, wziąć swojego kolegę, koleżankę i przyjść, poznać nowych ludzi, a może okaże się, że za półtora roku zobaczymy się razem na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama